banner112

Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaşanan yağma olayında ilk hapis cezası çıktı

banner94

Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaşanan yağma olaylarında gözaltına alınanlardan, 25 yaşındaki bir protestocuya ilk hapis cezası verildi.

HOLLANDA 29.01.2021, 17:42 29.01.2021, 18:42
Hollanda'nın Rotterdam kentinde yaşanan yağma olayında ilk hapis cezası çıktı
banner119

Hollanda'da korona kısıtlamaları kapsamında alınan sokağa çıkma yasağına yönelik protesto gösterileri, bazı şehirlerde yağma olaylarına dönüşmüş, birçok belediye acil durum ilan etmek zorunda kalmıştı.

Rotterdam'ın güney bölgesinde yer alan Beijerlandselaan caddesinde geçtiğimiz pazartesi günü yaşanan protesto gösterilerinde, bazı işyerleri protestocuların yağmasına uğramıştı.  Gözaltına alınanlardan 25 yaşındaki bir adamın, caddede yer alan Zeeman mağazasından yağma yaparken görüntülerde yer almasının ardından hızlı bir yargılanma sonucu ilk hapis cezası alan kişi olduğu açıklandı.

Zeeman mağazasından bir torba şeker, keçeli kalem ve bir şapka çaldığı belirlenen adamın, dört hafta hapis cezası alarak cezaevine gönderildiği bilgisi paylaşıldı. Sıradan bir hırsızlık suçu olmadığı için hapis cezası aldığı belirtilen adamın, Zwijndrecht kentinde ikamet ettiği bilgisi paylaşıldı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@