banner112

Hollanda'nın Den Haag kentinde cami ve evi yanan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı

Hollanda'nın Den Haag kentinde bir konut bloğu ve Faslılara ait Al Fath Camisinde çıkan yangından sonra, Den Haag sakinleri çeşitli yardım kampanyaları başlattı. 

HOLLANDA 21.05.2021, 10:39 21.05.2021, 14:44
Hollanda'nın Den Haag kentinde cami ve evi yanan vatandaşlar için yardım kampanyası başlatıldı
© Foto: Regio15

Hollanda'nın Den Haag kentinde çoğunlukla göçmenlerin oturduğu Schilderswijk semtinde, bir konut bloğunda bulunan 40 evin yanı sıra Faslılara ait Al Fath Camisinde meydana gelen yangının ardından, Den Haag sakinleri çeşitli yardım kampanyaları başlattılar.

Yangında büyük zarar gören Al Fath Camisinin onarımı için bağış toplama kampanyasında dünden bu yana 100 bin Euro'dan fazla para toplandığı açıklandı.

Maddi yardımın yanı sıra, kıyafet, ihtiyaç malzemeleri ve oyuncakların da toplandığı bilgisi paylaşılırken, Den Haag kentindeki çeşitli noktalarda mayıs ayı sonuna kadar yardım kampanyasının devam edeceği açıklandı. 

Yangının çıkış nedeni hala bilinmezken, yangında evleri yanan vatandaşlar, belediye ekipleri tarafından çeşitli otellere yerleştirildi.  Polis ve itfaiye ekiplerinin araştırmasının devam ettiği açıklandı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@