banner112

Hollanda Diyanet Vakfı Türkiye'de yanan ormanlar için bağış kampanyası başlattı

HDV, Türkiye’nin birçok yerinde çıkan  yangınlardan zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması ve yangından etkilenen afetzedeler için bir bağış kampanyası başlattı.

HOLLANDA 01.08.2021, 14:05 01.08.2021, 14:13
Hollanda Diyanet Vakfı Türkiye'de yanan ormanlar için bağış kampanyası başlattı

Hollanda Diyanet Vakfı (HDV), Türkiye'nin farklı bölgelerinde çıkan orman yangınları nedeniyle yaşanan  felaket için kolları sıvadı.

HDV, bu felakette zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması ve yangından etkilenen afetzedeler için başlatılan bağış kampanyasını, web sitesi üzerinden yaptığı bir açıklama ile duyurdu.

"Siz de el uzatın, ateşi birlikte söndürüp yangının yaralarını birlikte saralım." diyen HDV, hayırsever vatandaşlarımızı bağış yapmaya çağırdı.

İşte HDV'nin kendi web sitesi üzerinden yayınladığı açıklama şu şekilde:

HDV’den Türkiye’de Yanan Ormanlar İçin Yardım Kampanyası

Türkiye’nin Doğu Karadeniz bölgesinde yaşanan sel felaketinin ardından, şimdi de Türkiye’nin birçok bölgesinde çıkan orman yangınları nedeniyle üzücü can kayıpları yaşanmış, on binlerce hektar küle dönmüş ve ormanları ve yerleşim yerlerini olumsuz etkilemiştir. Birçok mahalle ve köy yangınlar nedeniyle tahliye edildi ve alevlerin ortasında kalan birçok hayvan telef oldu.

Türkiye’de yangın felaketinden zarar gören bölgelerin tekrar ağaçlandırılması ve yangından etkilenen afetzedeler için HDV olarak bağış kampanyası başlatmış bulunuyoruz. Duyarlı camiamızı ve tüm hayırsever kardeşlerimiz kampanyamıza destek olmaya davet ediyoruz. Siz de el uzatın, ateşi birlikte söndürüp yangının yaralarını birlikte saralım.

Daha fazla can kaybı yaşanmadan yangının en kısa zamanda kontrol altına alınmasını Yüce Rabbimizden niyaz eder, yangında hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Yangından etkilenen kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.
Camiamız ve tüm hayırsever kardeşlerimiz www.diyanet.nl adresi üzerinden veya banka yoluyla Islamitische Stichting Nederland adına NL75 RABO 0130 4045 35 numaralı IBAN hesabına bağışlarını yaparak kampanyamıza destek olabilirsiniz. (Omschrijving bölümüne “Orman Yangınları Kampanyası” belirtebilirsiniz.)

Ayrıca 6 ağustos Cuma günü tüm HDV camilerimizde bu kampanya için yardım toplanacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@