banner112

Hollanda'da yoğun bakımda tedavi gören korona hasta sayısı 400'ün altına düştü

Hollanda'da vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, yoğun bakımda tedavi gören korona hastasının 18 Ekim'den bu yana en düşük sayıya gerilediği açıklandı. 

HOLLANDA 03.06.2021, 17:13
Hollanda'da yoğun bakımda tedavi gören korona hasta sayısı 400'ün altına düştü

Hollanda Ulusal Halk Sağlığı ve Çevre Enstitüsü'nün yapmış olduğu açıklamada, vaka sayılarında yaşanan azalmanın ardından, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören korona hastasının 18 Ekim'den bu yana en düşük sayıya gerilediği açıklandı. 

Dün ülke genelinde yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören 425 korona hastasının, bugün açıklanan son verilere göre  390'a gerilediği açıklandı. Hastanelerde tedavi gören hasta sayısının ise bin 98 olduğu açıklandı.

Günlük koronavirüs raporu: 2 bin 803 vaka, 14 ölü

RIVM, ülke genelinde son 24 saatte 2 bin 803 kişide  daha Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı. Bugün açıklanan vaka sayısının ise dünden 222 daha fazla olduğu belirtildi.

Hollanda'da dün açıklanan koronavirüs kaynaklı  10 can kaybının ardından, son 24 saatte 14 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı.

Hollanda'da koronavirüs kaynaklı hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 17 bin 658'e yükseldi. Koronavirüs vaka sayısının toplamının ise 1 milyon 657 bin 17 olarak kayıtlara geçtiği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Nuri 8 ay önce
Şimdiye kadar vefat eden koronadan kaç kişi olduğunu sadece cbs bilir.
rivm den gelen sayıların hiçbiri doğru değil bunu bilmek gerek.
Gulben Öztürk 8 ay önce
Nedense ani sayıların düşmesi hiç inandırıcı gelmiyor tamamen politik olduğu algısına sebeb oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@