banner124
banner112

Hollanda'da Wilders'ın partisinden ayrılarak İslamiyet'i seçen siyasetçiden Fransa'ya tepki

banner94

Hollanda'da ırkçı lider Wilders'ın başkanlığını yaptığı Özgürlük Partisinden ayrılarak İslamiyet'i seçen Arnoud Van Doorn, Fransa hükümetinin ülkedeki Müslümanları hedef almasına tepki gösterdi.

HOLLANDA 27.10.2020, 13:31
Hollanda'da Wilders'ın partisinden ayrılarak İslamiyet'i seçen siyasetçiden Fransa'ya tepki
banner119

Arnoud Van Doorn, Müslümanlara yönelik saldırının endişe verici olduğunu fakat bunun yeni olmadığını belirterek, "Aşırılıkla mücadele bahane. Yapılanlar aşırılık ile ilgili değil İslam’la ilgilidir. Macron için bu seçim malzemesi olabilir fakat özellikle 'modern', 'liberal' veya 'Batılı' bir İslam anlayışı oluşturmaya yönelik bir Avrupa gündemidir. Oluşturulan bu İslam anlayışı, Müslümanları tam anlamıyla asimile etmeyi ve İslami kimliği yok etmeyi hedefliyor." diye konuştu.

Müslümanları karalama konusunda Fransa'nın, Hollanda, Danimarka ve Macaristan ile Avrupa'nın ön saflarında yer aldığını ifade eden Doorn: "Dediğim gibi Fransa'nın tutumu bir istisna değil bu konuda. Fakat Fransa, imamları kovarak, camileri kapatarak ve İslam okullarını devletin doğrudan gözetimi altına alarak 'özgürlük' ve 'eşitlik' maskesini düşürdü. Bu nedenle Fransa, Avrupa'nın Müslüman karşıtlığı güden siyasi planları için bir test alanı olarak görünmektedir. Başbakan Rutte'nin, Macron'un Müslüman karşıtı açıklamalarını açıkça desteklemesi bunu kanıtlıyor. Hollanda, İslam karşıtı ülkeler arasında ilk 3'te yer alıyor." açıklamasını yaptı.

İslam ülkeleri tarafından atılması gereken çok ciddi adımlar olduğunu dile getiren Doorn, "Fransız ürünlerini boykot etmeye devam edin ve Fransız diplomatik baskısına boyun eğmeyin. Gerekirse büyükelçileri geri çağırın. Müslümanların artık bu sefer ciddi olduğunu gösterin. Yeter artık." dedi.

Arnoud Van Doorn, Müslümanların artık uyanması gerektiğini belirterek, "Topluluğumuzda para veya statü için doğrudan veya dolaylı olarak hükümetin gündemine hizmet eden birçok insan olduğunun da farkında olmalıyız. Müslümanların haklarının baltalanmasıyla mücadele etmek ve İslami kimliği korumak için hukuk, medya, siyaset, eğitim gibi bu alanlarda faaliyet gösteren kolektifleri birleştirmeli ve kurmalıyız." şeklinde konuştu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

banner123
Yorumlar (3)
Mert 1 yıl önce
Cok guzel konusmussunuz ama
Hollanda da yapilanlari icerden biliyorsunuz gecmiste siz planladiniz
Bira burdan bahs etseniz daha inandirici olursunuz
Bence sayin van doorn golgeleme yapior
Samimi ise eger kendisi hollanda da yapilan haksizliklari hukuksuzluklari anlatsin
Yoksa tomsah goz yaslari dokmesin
Naci akca 1 yıl önce
Çok önemli haberler şu? Dönemde saygilar
EBUBEKİR BALCI 1 yıl önce
SONRADAN MÜSLÜMAN OLAN BİR PİÇE ASLA İNANMAM.KESİNLİKLE BİR ÇIKARI VAR
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@