banner112

Hollanda'da Umut Köprüsü Vakfı'ndan Karaman'a 86 engelli aracı hediye edildi

Hollanda Türk Federasyonu'na bağlı Umut Köprüsü Vakfı'nın katkılarıyla temin edilen engelli araçlarının dağıtımı Karaman'da gerçekleştirildi.

HOLLANDA 13.01.2021, 13:30 13.01.2021, 13:59
Hollanda'da Umut Köprüsü Vakfı'ndan Karaman'a 86 engelli aracı hediye edildi

Hollanda Türk Federasyonu'na bağlı Umut Köprüsü Vakfı öncülüğündeki proje kapsamında, gurbetçi hayırseverlerin katkılarıyla temin edilen engelli araçları, Ayrancı Belediyesi'nin organizasyonuyla Karaman'ın 5 ilçesinde dağıtıma başladı.

Hollanda Türk Federasyonu'na bağlı Umut Köprüsü Vakfı'nın girişimleri ve gurbetçi hayırseverlerin katkılarıyla  "Karaman'da Engelleri Kaldırıyoruz " projesi kapsamında 5 ilçede belirlenen ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere engelli aracı dağıtım töreni yapıldı. Nakil ve dağıtım organizasyonunu Ayrancı Belediyesi'nin üstlendiği proje kapsamında, 46'sı akülü 40'ı tekerlekli olmak üzere 86 engelli aracın dağıtımına başlandı.

SonHaber'e açıklamalarda bulunan Hollanda Türk İslam Kültür Vakfı Başkanı Tahsin Çetinkaya,  daha önce Yozgat ve Elazığ'da yürütülen projenin ardından şimdi de "Karaman'da Engelleri Kaldırıyoruz" projesini hayata geçirdiklerini belirtti. Başkan Çetinkaya, "Hollanda Türk Federasyonu bünyesinde bulunan vakıflar ve gurbetçi hayırseverlerin katkılarıyla Türkiye'nin 81 ilinde bu projeyi hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yozgat ve Elazığ'ın ardından şimdi Karaman projesini teslim ettik. Bundan sonraki yolculuğumuz Ardahan olacak." diye konuştu.

Yürüme engelinin, kişilerde yeteneklerinin ortaya konulması noktasında güçlerini sınırlandırdığını ifade eden MHP Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, "Vakitlerinin çoğunu evde geçirmek durumunda kalan engelli kardeşlerimizin toplumla bütünleşmesi adına il teşkilatı olarak bir proje başlattık. Umut Köprüsü Vakfı'nın katkılarıyla ilimize getirdiğimiz bu araçları, ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere ilçe başkanlarımıza teslim ediyoruz. Bu araçların hemşerilerimizin kişisel ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir imkan sağlamasını diliyor, her birine hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirten Ayrancı Belediye Başkanı Yüksel Büyükkarcı ise "Toplamda 86 adet olan engelli aracımız diğer ilçelerimizde de dağıtımı yapılmak üzere bugün itibariyle gönderildi. İlçemizde yaşayan engelli hemşerilerimizin tek başına evden çıkıp rahatça dolaşabilmesi adına her türlü imkanımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz." diye konuştu.

Konuşmaların ardından 5 ilçede dağıtılacak olan engelli araçları, ilçe başkanlarına teslim edildi.

Hollanda Sudurağı Derneği'nin Umut Köprüsü Vakfı ile gönderdiği 9 engelli araçların da Sudurağı Belediyesi'ndeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bilgisi verildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Necati Eskici..Rotterdam.. 1 yıl önce
Emegi ğeçen herkese teşekkürler,,Allah razı olsun..Hayırların en güzeli bençe..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@