banner124
banner112

Hollanda'da sağlık çalışanları korona aşısı yaptırmak zorunda olmayacak

banner94

Hollanda sağlık bakanlığının bir sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre, eğer onaylanmış bir aşı bulunursa sağlık personeline bu aşıyı yaptırmak zorunlu olmayacak. 

HOLLANDA 09.09.2020, 13:07 12.09.2020, 16:41
Hollanda'da sağlık çalışanları korona aşısı yaptırmak zorunda olmayacak
banner119

Hollanda'da korona aşısı için bakanlık kimseyi zorunlu kılmayı düşünmediği gibi sağlık personeline de bu zorlama söz konusu olmayacak ancak aşı yaptırmayan personelin bazı bölümlerde çalışmasına, hastaneler tarafından engel olunacak. Bunlar arasında ilk telaffuz edilen ise; aşı yaptırmayanların yoğun bakımda çalıştırılmayacağı oldu. 

işverenlerin personeline aşı yaptırmayı zorunlu hale getiremeyeceğini de ifade eden Hollanda Hastaneleri Birliği (NVZ) sözcüsü, personelin aşı yaptırmamasının "anlaşılmaz ve kabul edilemez" bir davranış olacağını vurguladı. 

Onaylanmış ve işe yarayan bir aşı bulunması durumunda NVZ, sağlık personeline bu aşının yaptırılmasını "zorlayıcı tavsiye" seviyesinde isteyeceklerini, bunun kendileri ve hastalar için en doğru adım olacağı ifade edildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@