banner112

Hollanda'da Nisan ayından itibaren hızlı koronavirüs testleri süpermarketlerde satılacak

Hükümet, tıbbi gözetim altında yapılması gerekmeyen hızlı korona testlerinin kısa zamanda süpermarketlerde satılacağını duyurdu.

HOLLANDA 05.03.2021, 18:45
Hollanda'da Nisan ayından itibaren hızlı koronavirüs testleri süpermarketlerde satılacak

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge Nisan ayından itibaren hızlı koronavirüs testlerinin süpermarketlerde satışı sunulacağını açıkladı. Hızlı koronavirüs testlerinin işyerlerinde, okullarda ve üniversitelerde kullanılması düşünüldüğü açıklandı.

Şu an kullanılan hızlı koronavirüs testlerinnin sağlık görevlileri tarafından uygulanması şartı olduğunu açıklayan Bakan De Jonge, ''bu uygulamayı değiştireceğiz insanlar kendilerini kolaylıkla test yapabilecekler''. Açıklamasında bulundu.

Sağlık Bakanı de Jonge, hızlı koronavirüs testlerin, test caddelerinde profesyoneller tarafından gerçekleştirilen testlerden daha az güvenilir olduğu söyledi. Kişilerin test yapmadan sağlık şikayetleri varsa veya testleri pozitif çıkanların yinede GGD tarafından yeniden test yaptırmaları gerektiği bildirildi. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@