banner112

Hollanda'da mahkeme, sokağa çıkma yasağının iptal edilmesine karar verdi

banner94

Hollanda'nın Lahey mahkemesi 23 Ocak'tan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi gerektiğine karar verdi.

HOLLANDA 16.02.2021, 12:08 16.02.2021, 12:56
Hollanda'da mahkeme, sokağa çıkma yasağının iptal edilmesine karar verdi
banner119

Hollanda'da 23 Ocak'tan bu yana 21:00 - 04:30 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağı, mahkeme tarafından kanuna uygun bulunmayarak iptal edilmesine karar verildi.

Lahey Mahkemesi, Virüs Gerçekleri Vakfı tarafından açılan davanın ardından görülen duruşmada uygulanan sokağa çıkma yasağının hareket özgürlüğü ve mahremiyet hakkının geniş kapsamlı bir ihlali olduğuna hükmetti. Sokağa çıkma yasağının biran önce kaldırılmasını isteyen mahkeme, uygulamanın yanlış gerekçelerle alındığına karar verdi.

Mahkeme, sokağa çıkma yasağının getirilmesinden önce yasanın yürürlüğe girmesi için gereken "özel gerekliliklerin" karşılanmadığını belirtti. "Olağanüstü hal yasasına dayanan geniş kapsamlı bir önlem, ancak, daha az kapsamlı başka yollarla çözülemeyen akut bir acil durum gerçekten meydana gelirse verilebilir." açıklaması yapıldı. Mahkeme, sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının temyiz yoluyla ertelenemeyeceğini belirtti.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

 


 

Yorumlar (3)
Enver 9 ay önce
Merhaba , genel bir yorum yapacagim kullandiginiz basliklarla ilgili..
Siz Hollanda medyasi degilmisiniz yada farkli bir ulkedemi faaliyet gosteriyorsunuzki , her haberin basliginda Hollanda'da su Hollanda"da bu yaziyor.. Sanki siz haberleri asyadan hazirliyorsunuz izlenimi veriyor bu durum, ayrica cok sacma buluyorum dogrusu bu mantigi. Sorun nedir acaba kendinizi yeterince Hollandali hissetmiyormusunuz? yoksa farkli bir dusuncenizmi var? Umarim bu goze batan can skici durumu bir an evvel ele alirsiniz.
Vizyon 9 ay önce
Burasi avrupa haber, hollanda haber degil o uizden olabilirmi acaba ?
Atak 9 ay önce
Diktodorluk resmen bu baskayerde olsa diktotor derler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@