banner112

Hollanda'da ilkokullar 8 Şubat'ta eğitime başlıyor

banner94

Hollanda'da hükümetin, Salgın Yönetim Ekibi (OMT)'den gelen yeni tavsiye kararına göre 8 Şubat'ta ilkokullarda eğitimi tekrar başlatacağı açıklandı.

HOLLANDA 30.01.2021, 17:59
Hollanda'da ilkokullar 8 Şubat'ta eğitime başlıyor
banner119

Hollanda kamu yayın kuruluşu NOS'in hükümete yakın kaynaklardan aktardığı habere göre, hükümetin 8 Şubat'ta ilkokulların ve kreşlerin yeniden eğitime başlaması için beklediği tavsiye kararının geldiği belirtildi. 

Hollanda'nın Bilim Kurulu olan Salgın Yönetim Ekibi (OMT)'den gelen olumlu tavsiyeyi değerlendirmek için, yarın ilgili bakanların  Başbakanlık çalışma ofisi Casthuis'te bir araya geleceği açıklandı.

Başbakan Mark Rutte, dün Bakanlar Kurulu toplantısının ardından yapmış olduğu konuşmada; 2 Şubat'ta yapacağı basın toplantısında korona önlemlerinin ne zaman aşamalı olarak kaldırılabileceği konusunda daha fazla şey söyleyebilmeyi ümit ettiğini belirterek, eğitimin en yüksek önceliğe sahip olduğunu açıklamıştı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (1)
Mti 9 ay önce
İyi aferin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@