banner112

Hollanda'da hükümet, sokağa çıkma yasağı için acil durum yasası çıkarmaya hazırlanıyor

banner94

Hollanda'da hükümet sokağa çıkma yasağını devam ettirebilmek için acil durum yasası çıkarmak isterken, Temsilciler Meclisi yarın teklifi görüşmek için toplanacak.

HOLLANDA 17.02.2021, 21:35 17.02.2021, 21:44
Hollanda'da hükümet, sokağa çıkma yasağı için acil durum yasası çıkarmaya hazırlanıyor
banner119

Hollanda'da Lahey mahkemesi, hükümetin parlamento onayını almamasından dolayı sokağa çıkma yasağının kaldırılması kararını verirken, temyiz mahkemesi kararı askıya alarak cuma günü tekrar toplanacağını açıklamıştı. 

Temyiz mahkemesinin sokağa çıkma yasağını iptal etme olasılığına karşı harekete geçen hükümet, yarın acil durum yasası çıkarmak için Temsilciler Meclisi'nde yoğun mesai harcayacak.

Tasarının içeriğinin daha önce hükümet tarafından sokağa çıkma yasağını mümkün kılmak için kullanılan acil durum yasasıyla büyük ölçüde aynı olduğu belirtildi. 

Hükümetin onaylatmak istediği yasa tasarısı, sokağa çıkma yasağına yasal dayanak sağlarken, bu sayede temyiz mahkemesinin iptal etme olasılığının da önüne geçileceği belirtildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@