banner112

Hollanda'da hükümet, iptal edilen sokağa çıkma yasağına itiraz etti

banner94

Hollanda'da hükümet, Lahey mahkemesi tarafından alınan sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi kararını temyize götürdüğünü açıkladı.

HOLLANDA 16.02.2021, 13:49 16.02.2021, 14:00
Hollanda'da hükümet, iptal edilen sokağa çıkma yasağına itiraz etti
banner119

Hollanda'nın Lahey mahkemesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan 21:00 - 04:30 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma yasağını, parlamentonun görüşü alınmadan yürürlüğe konulduğu gerekçesiyle iptal edilmesine karar verdi.

Hollanda'da hükümet, Lahey mahkemesi tarafından alınan sokağa çıkma yasağının iptal edilmesi kararına itiraz ettiğini açıkladı. Hükümet, mahkemeden acil temyiz yoluyla, temyiz başvurusu yapılıncaya kadar kararı askıya alması isteneceği belirtildi. 

Mahkeme, kararın askıya alınma talebini bugün öğleden sonra saat 16:00'da görüleceği belirtilirken, sokağa çıkma yasağının kalıcı olarak kabul edilip edilmeyeceği veya kaldırılması gerekip gerekmediği sorusu daha sonra başka bir oturumda ele alınacağı açıklandı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU


 

Yorumlar (2)
Enver 9 ay önce
Iyi ki her haberde Hollanda da oldugunu belirtiyorsunuz. Aksi takdirde biz bu olayin peruda gerceklestigini sanabilirdik.. Her ne kadar HOLLANDA daki gelismeleri takip etmek icin bu siteyi ziyeret ediyor olsamda, siz belirtmeseniz bu sekilde ustune basa basa, asla anlamayabilirdim, bu haberin Hollanda ile ilgili olduguna. Enteresansiniz dogrusu. Kolay gelsin , basarilar.
Mti 9 ay önce
Demekki daha çok bulaşma riski çoğalsın ne diyelim, sanki mahkeme senin sağlığınımı düşünecek. Onlar sadece kendi çıkarlarını düşünür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@