banner124
banner112

Hollanda'da gıda bankasına başvuruların sayısı yüzde 8,5 arttı

banner94

Hollanda Gıda Bankaları Birliği (De Vereniging van Voedselbanken Nederland), ülke genelinde bulunan 170 gıda bankasına başvuruların son dönemde yüzde 8,5 oranında arttığını açıkladı. 

HOLLANDA 16.09.2020, 10:23 16.09.2020, 10:52
Hollanda'da gıda bankasına başvuruların sayısı yüzde 8,5 arttı
banner119

Özellikle Hollanda'nın doğusunda yer alan Deventer, Elburg-Oldebroek, Lelystad, Raallte ve Zwolle şehirleri gıda bankasına başvurularda  yüzde 15 ile yüzde 24 bir artış ile ülke ortalamasının da çok üstünde bir grafik çiziyorlar. 

LocalFocus araştırma şirketinin açıkladığı rakamlar sonrasında yetkililer, "kriz asıl şimdi başlıyor" yorumun yaptılar ve gıda bankasına başvuruların artarak devam ettiğine dikkat çektiler. 

Gıda bankaları, bir ödenek ile geçimini sağlayan ancak borçları ya da ödenek azlığı nedeniyle temel ihtiyaç maddelerine erişemeyen Hollandalılara normal bir hayat sürmelerini sağlayacak besinlerin ücretsiz sağlandığı bir tür marketler.

Gıda bankasından faydalanabilmek için yerel belediyelerden gelir belgesi alınması gerekiyor. Ayrıca bir çok zengin ve hayırsever bu bankalara yiyecek bağışlayarak, sistemin devam etmesine destek oluyorlar. Bir çok gıda bankasında gönüllüler çalışıyor ve gelen ürünlerin düzenlenip insanlara sunulması gibi işleri yapıyorlar.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

Habernet

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@