banner112

Hollanda'da bu yılın ilk tropikal sıcak günü yaşandı! Gece fırtına bekleniyor

banner94

Hollanda'da bu yılın ilk tropikal sıcak günü yaşandı bu gece yarısından itibaren ise fırtına bekleniliyor.

HOLLANDA 17.06.2021, 15:54 17.06.2021, 16:11
Hollanda'da bu yılın ilk tropikal sıcak günü yaşandı! Gece fırtına bekleniyor
banner119

De Bilt meteoroloji enstitüsü, tüm Hollanda genelinde bugün 31 derece ile tropik sıcaklığın yaşandığını duyurdu. Bölgesel olarak bakıldığında ise Limburg dün 31,6 derece ile  listenin ilk sırasına yerleşti.

Haziran ayı mevsim ortalamalarına göre sıcaklıklar oldukça yüksek. Bugün ölçülen en yüksek sıcaklık 31 derece oldu. Dün gece ise 20 derecenin altına düşmedi.

Meteoroloji yetkilileri bugün Achterhoek ve Twente'de sıcaklığın 34 dereceye kadar çıkabileceğini, ancak ülke genelinde akşam saatlerinden itibaren şiddetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu. Ayrıca yerel olarak şiddetli rüzgar, dolu ve yoğun yağış bekleniyor. Fırtına nedeniyle sıcaklıklar da bir kaç derece düşecek.

Gece yarısından itibaren, Zeeland ve Kuzey Brabant'ta sarı kod geçerli olacak. Saat 01.00 sularında orta kesimler ve bir kaç saat sonra da kuzey kesimlerde sarı koda geçilecek. Fırtınada ağaçların altında durulmaması ve özellikle açık sulardan uzak durulması gerektiği belirtiliyor.

Yarın güneydoğu bölgesinde sıcaklığın yüksek seyredeceği, bu nedenle belirli saatlerde tarlaların ve ekili arazilerin sulanmaması gerektiği de belirtilenler arasında yer alıyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@