banner112

Hollanda'da bir kişinin sattığı 'ölüm ilaçları'ndan en az 6 kişi öldü

Geçtiğimiz çarşamba günü yakalanan 28 yaşındaki zanlının sattığı ilaçlardan en az 6 kişinin öldüğü belirtildi.

HOLLANDA 23.07.2021, 18:49 23.07.2021, 19:10
Hollanda'da bir kişinin sattığı 'ölüm ilaçları'ndan en az 6 kişi öldü

Savcılık tarafından bugün, intihar etmek isteyenlere yardım ettiği tespit edilen ve bu hafta evinde yakalanan Eindhoven kentinde yaşayan 28 yaşındaki zanlı hakkında bir açıklama geldi.

Savcılık ilk belirlemelere göre, 6 kişinin ölümünün, zanlının verdiği ilaçlardan kaynaklandığının anlaşıldığını duyurdu. Açıklamaya göre zanlı Kasım 2018'den Haziran 2021'e kadar ilaç sattışına devam etmiş.

Savcılık açıklamasında, bu yıl Mayıs ayında, Best'te ikamet eden bir kadının ölümünden sonra evinde yapılan araştırmada, şüpheli bir madde ve bazı belgelere ulaşıldığı ve yapılan soruşturmayla şuanda gözaltında tutulan zalıya ulaşıldığı kaydedildi.

Hiç bir tıbbi eğitimi olmayan zanlı hakkında, İlaç Yasasını ihlal ve 'ölümcül madde ve kusmayı önleyici ilaçların satışından gelir elde etmek'  suçuyla haksız kazanç elde ettiğinden soruşturma yürütülüyor.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@