banner112

Hollanda'da benzin fiyatları daha da artacak

Küresel olarak artan petrol fiyatları, benzin istasyonundaki pompanın ibresini de yükseltiyor. Uluslararası Enerji Ajansı ise önümüzdeki dönemde benzin fiyatlarının daha da artacağını belirtiyor.

HOLLANDA 13.07.2021, 14:47
Hollanda'da benzin fiyatları daha da artacak

Petrol arzının sınırlı olması ve buna olan talebin yüksek olması nedeniyle dünya pazarındaki petrol fiyatları artmaya devam ediyor. Bu durum, Hollanda piyasasını da olumsuz etkiliyor. 

Pompa fiyatları şu anda rekor seviyede. Geçtiğimiz aya kadar 1,90 Euro olan bir litre benzin bugün ortalama 1,95 Euro'dan satılıyor. Benzinin yanı sıra LPG ve dizel fiyatları da tavan yapmış durumda.

Uluslararası Enerji Ajansı (International Energy Agency - IEA)'nın bugün yayınlanan aylık raporuna göre,  birçok petrol üreticisi ülke daha büyük miktarlarda petrol çıkartmayı hedefliyor, ekonomik toparlanma nedeniyle petrol talebi hızla artıyor. Bunun sonucu olarak da  küresel petrol piyasalarındaki fiyatlar artacak. Doğal olarak bu durum,  ekonomik toparlanmaya zarar verecek.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@