banner112

Hollanda'da Başbakan Rutte protesto edildi, polis müdahale etti

banner94

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'dan bir araya gelen yüzlerce kişi Başbakan Mark Rutte'yi protesto etti. 

HOLLANDA 17.01.2021, 16:43 17.01.2021, 17:17
Hollanda'da Başbakan Rutte protesto edildi, polis müdahale etti
© Foto: Beeld NOS
banner119

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da bulunan Museumplein'da 'Nederland in verzet' (Hollanda direnişte) tarafından düzenlenen gösterilerde Başbakan Mark Rutte yüzlerce kişi tarafından protesto edildi. "Bir daha Rutte kabinesine oy vermeyin!" temalı düzenlenen gösterilerde, toplanan protestocular ile güvenlik güçleri arasında arbede yaşandı.

Museumplein'da polisin dağılın uyarısını dikkate almayan bazı göstericilerin polise sopalarla saldırdığı, bazı noktalarda da polis ekiplerine hava fişeklerin atıldığı belirtildi. 

Amsterdam polisi göstericileri püskürtmekte zorlanırken, gelen  atlı polislerin desteğiyle birlikte protestocuların birazını gösteri alanından uzaklaştırdı. Daha sonra tazyikli su sıkarak protestocuları dağıtan güvenlik güçleri, gösterilerde kaç kişinin yaralandığı ile ilgili bilgi vermedi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (2)
Szaa 10 ay önce
Çok saçma buluyorum Hırıstiyan bir ülkede benim inancım neden tartışılıyor .Kendi inançlarını tartışsınlar.Veyahut hükümet istifa etti ..çok konu var tartışılacak..İyi konu bulmuşlar.. Sıkışdıkca inancıma saldırmaya.insanları böylemi uyutuyorla.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@