banner112

Hollanda'da akıllı kamera sistemleri bugün yürürlüğe girdi! Yakalananın cezası 240 Euro

banner94

HOLLANDA 16.11.2020, 13:30
Hollanda'da akıllı kamera sistemleri bugün yürürlüğe girdi! Yakalananın cezası 240 Euro
banner119

Hollanda'da, yollara yerleştirilen akıllı kamera görüntüleriyle, araç kullanırken elinde telefon olan sürücüler tespit edilip ceza kesilebilecek.

Araçlarında seyir halindeyken telefon kullanan sürücüler akıllı kameralar ile tespit edilerek, araç plakası anında kayıt altına alınacak ve sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacak.

Yapay zeka ile geliştirilen kameralar kaydettikleri görüntüleri Adalet Bakanlığına bağlı Merkezi Adli Tahsilat Kurumuna gönderecek.

Görüntüler incelendikten sonra kural ihlali yapan sürücülerin adreslerine para cezası gönderilecek.

Sürücüler cezaya itiraz edebilecek ve görüntülerini talep edebilecek.

Akıllı kamera sistemini uygulamaya koyan ilk Avrupa ülkesi olan Hollanda'da sürücülerin seyir halindeyken telefon kullanmasının cezasının 240 euro olduğu belirtildi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (4)
Vilademir Aspersky 12 ay önce
Para almaya gelince o cocuklari uzay teknolojisi kullanirlar ama parayi devletten almaya kalkinca orta cag avrupa teknolojisine doner.50.000 tane formul yaptirirlar.Bu ulke cezalardan ayakta duruyor.Halki somur somur somur.Koyun millette sessiz.Haa bende karsiyim cep telefonu kullanmaya aracta o ayri.
Hasan gokdas 12 ay önce
Bende karsiyim arabalarda tlf la konusmaya. Fakay bir gercekde sudur dunyada vergi cenneti hollandadir. Birinciligi kimseye vermiyor.
Deniz 12 ay önce
Az bile insAllah daha çok ceza yazarlar ellerinde telefon Facebook İnstagram yapıyorlar 240 az
Balkanende 12 ay önce
Eger bu isde samimi iseler onse sirketlerden ve vekillerden tam vergi alacaklar ,sonra halktan alacaklar,dunyanin en fazla ceza odeyen ulkesi Hollandadir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@