banner112

Hollanda'da 2020 yılında şirketlerin yarısı korona desteği kullandı

banner94

Hollanda'da 2020 yılında iki veya daha fazla kişiyi istihdam eden şirketlerin neredeyse yarısının bir devlet desteğinden yararlandığı açıklandı. 

HOLLANDA 12.02.2021, 11:09 12.02.2021, 11:13
Hollanda'da 2020 yılında şirketlerin yarısı korona desteği kullandı
banner119

Hollanda'da korona ile mücade kapsamında kapanmak zorunda kalan çoğu şirketler gelir desteği, sabit maliyetler desteği ve vergi ödemelerinin ertelenmesi gibi desteklerden yararlandığı açıklandı. Hollanda Merkezi İstatistik Bürosu (CBS) verilerine göre şirketlerin yüzde 48'inin destek talebinde bulunduğu belirtildi. 

Hollanda'da şirketlerin yüzde 28'i gelir desteği (NOW)'dan yararlanırken, yüzde 24'ü sabit maliyetler desteği (TOGS / TVL) aldı. Şirketlerin yüzde 22'si vergi ödemelerinin ertelenmesi desteğini alırken, bazı şirketlerin ise bütün desteklerden yararlandığı belirtildi.

Hollanda'da çoğu destek paketlerine restoran, lokanta, kafe, bar, yemek şirketleri, kuaför, berber, güzellik salonları ve spor salonları tarafından talep geldiği belirtildi. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@