banner112

Hollanda'da 1 Aralık'tan bu yana en düşük vaka sayısı açıklandı

banner94

HOLLANDA 26.01.2021, 16:45
Hollanda'da 1 Aralık'tan bu yana en düşük vaka sayısı açıklandı
banner119

Hollanda'da son 24 saatte 3 bin 997 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 87 olarak açıklandı.

Hollanda Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü (RIVM) tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde vaka sayısının düne göre 132 azalarak 3 bin 997 olarak tespit edildiği açıklandı. Hollanda'da 1 Aralık'tan bu yana günlük en düşük vaka sayısı kaydedilirken, tespit edilen vakaların Rotterdam, Den Haag ve Amsterdam şehirlerinde çoğunlukta olduğu belirtildi.

Hollanda'da hastanelerde tedavi gören korona hastasının toplamda 2 bin 450 kişi olduğu belirtilirken, yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören toplam hasta sayısının 671 kişi olduğu açıklandı.

Hollanda'da dün açıklanan Kovid-19 kaynaklı  40 can kaybının ardından, bugünde 87 kişinin daha hayatını kaybettiği bilgisi verildi. Hollanda'da koronavirüs kaynaklı toplam can kaybı 13 bin 665'e yükselirken, toplam vaka sayısı ise 956 bin 867 olarak gerçekleşti.

Hollanda'da her gün açıklanan ölüm sayılarının, koronavirüs taşıdığı bilinen ölümler olduğu belirtilirken, Hollanda istatistiklerine göre gerçek ölüm sayısının daha yüksek olabileceği açıklandı.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@