banner112

Denk Partisi: Hümeyra için ırkçı ifadelerde bulunan polisler ihraç edilmeli

banner94

Hollanda'da Denk Partisi Rotterdam Meclis Üyesi Stephan van Baarle, Hümeyra E. için ırkçı ifadelerde bulunan polislerin meslekten ihraç edilmesi gerektiğini açıkladı. 

HOLLANDA 25.03.2021, 18:48 25.03.2021, 19:17
Denk Partisi: Hümeyra için ırkçı ifadelerde bulunan polisler ihraç edilmeli
banner119

Rotterdam polis biriminde görevli bazı polis memurlarının WhatsApp grubundaki yazışmalarında ırkçı söylemlerinin ortaya çıkmasının ardından, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, belediye meclis üyeleri tarafından meclis toplantısında soru yağmuruna tutuldu. 

Söz konusu polis memurlarının 18 Aralık 2018 yılında eski erkek arkadaşı tarafından öldürülen Hümeyra E.'nin ölüm haberi sonrasında, WhatsApp grubunda kendi aralarında "Bir Türk daha eksildi" diye yazıştıkları ortaya çıktı. Aynı polis memurlarının "Yabancılar silah ile vurulmalı" ve "Kanserli yabancılar" gibi WhatsApp'ta yer alan ırkçı yazışmaları Hollanda medyasında sık sık gündeme gelmişti. 

Hollanda'da 15-17 Mart tarihlerinde yapılan genel seçimlerde milletvekili seçilen Denk Partisi Rotterdam Meclis Üyesi Stephan van Baarle, Belediye Başkanı Aboutaleb'in Hümeyra E.'nin ailesinden özür dilemesi gerektiğini dile getirdi.  Stephan van Baarle,  ırkçı ifadelerde bulunan polis memurlarına ceza olarak yazılı ikazın yeterli olmadığını ve  memurluklarından ihraç edilmeleri gerektiğini belirtti. 

Denk Partisi'nin çiçeği burnunda milletvekili Stephan van Baarle, Rotterdam Emniyet Müdürü Fred Westerbeeke'in ırkçılıkla yeteri kadar mücadele etmediği ve görev güvenini yitirdiği gerekçesiyle meclis toplantısında soru önergesi verdi.

Stephan van Baarle: "Bu rezil açıklamalar yazılı kınama ile geçiştirilmemeli. Hollanda polisi ırkçılıkla etkin bir şekilde mücadele etmelidir. Asıl çözüm ise Hümeyra E.'nin ailesinden özür dileyerek onlara yardımcı olmak ve ırkçı polis memurlarını görevden ihraç etmekten geçiyor" açıklamasını yaptı. 

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (3)
Fatma ergincanlı 7 ay önce
Allah var gam yok
Allah ın gücü herşeye kadirdir
ben o polislerin hepsini Allaha havale ediyorum şu
şaban ayı hürmetine Allah cc onları bildiği gibi yapsın
Cappar 7 ay önce
Insanlktan nasibini almayanlara ne soylenebilir ki, zaten o cesareti gostere bilirler mi??
Gül 7 ay önce
İnsani duygalari taşıyan hiçbir insan hümeyraya böyle bir sözü söyleyemez eğer söylemiş ise kendini kaybetmiş duygulari olmayan insan kılığındaki ahlaksızlari Allahu teala ya havale ediyorum çünkü onlardan hiçbisey beklenmez onlar gibi eziklere ne desen az

Gelişmelerden Haberdar Olun

@