Hollanda, sarı kategoride yer alan ülkelere bugünden itibaren seyahat kısıtlamasını kaldırırken, Türkiye'nin de içinde olduğu turuncu kategori ve kırmızı kategoride yer alan ülkelere seyahat kısıtlaması ile birlikte PCR test ve karantina uygulamasının devam ettiği bilgisini paylaştı. 

Bugünden itibaren tekrar güncellenen yeşil, sarı, turuncu ve kırmızı ülkeler listesine https://www.nederlandwereldwijd.nl/ websitesinden ulaşabilirsiniz. Karantina kuralının geçerli olduğu ülkelere https://reizentijdenscorona.rijksoverheid.nl/nl websitesinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'den Hollanda'ya dönüşte PCR testi ve karantina mecburiyeti

Hollanda, Türkiye'nin de aralarında olduğu turuncu renkli ülkelere sadece acil durumlarda gidilmesi tavsiyesi vermeye devam etti. Turuncu renkli kategoride yer alan ülkelerden Hollanda'ya dönüşte en az 24 saat önceden alınmış PCR testi ve 10 günlük karantina mecburiyetinin devam ettiği açıklandı. 

Karantinanın beşinci gününde yapılacak PCR testinin negatif çıkması durumunda ise karantina sona erecek. Karantina kuralına uymayanlara ise 435 Euro para cezası uygulanacak. 

Sarı renkli ülkelere 15 Mayıs'tan itibaren seyahat tavsiyesi uygulanmayacak

Hollanda, bugünden itibaren güncellediği listede sarı renkli kategorilerde yer alan ülkelere gidilebilecek. Sarı renkli ülkelerden Hollanda'ya dönüşte ise PCR testi istenmeyecek ve karantina zorunluluğu olmayacak. 

Kırmızı renkli ülkelere gidilmesi tavsiye edilmiyor

Kırmızı kategoride yer alan ülkelere ise gidilmesi kesinlikle tavsiye edilmiyor. Zorunlu şekilde kırmızı renkli ülkelere gidenler ise dönüşte en az 24 saat önce alınmış PCR testi ibraz edecek ve 10 gün karantina kuralına uyacaklar.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU