Geçtiğimiz haftalarda başlayan çiftçilerin eylemleri giderek artıyor. Hükümetin politikalarını protesto eden çiftçiler önümüzdeki pazartesi günü de büyük bir eylem hazırlığı içerisinde. Ancak bu hafta sonu cumartesi ve Pazar günleri şehir içinde yapılacak eylemler nedeniyle bazı yollar şimdiden trafiğe kapatıldı.

Hafta sonunda trafiğe kapatılan yollar
Kreuzberg'den Alt-Treptow'a:   saat 15:00 ile 18:00 arasında Schlesisches Tor metro istasyonundan Schlesische Straße, Puschkinallee ve Elsenstraße üzerinden Treptower Park'a doğru, Karl Liebknecht ve Rosa Luxemburg için bir anma gösterisi gerçekleştirilecek.

Mitte'den Tiergarten'a:  Bebelplatz'dan başlayarak Unter den Linden ve Pariser Platz üzerinden 17. Juni Caddesi'ne doğru olan rotada saat 14.00'ten 16.00'ya kadar "Barışa Dokunmak - Barış için Meditasyona Yürümek" temasıyla bir gösteri düzenlenecek.

Mitte'den Tiergarten'a:  Bugün "Savaşı Durdurun - Saldırganlığı Durdurun" teması altındaki gösteriye Cumartesi günü birkaç yüz katılımcı bekleniyor. Gösteri alayı saat 14.00 ile 18.00 arasında Marx-Engels-Forum'dan başlayarak Rathausstraße, Schloßplatz, Werderscher Markt, Französische Straße, Friedrichstraße ve Leipziger Straße üzerinden Potsdamer Platz'a doğru ilerleyecek.

Pazartesi günü çiftçilerin büyük protesto eyleminde hangi yollarda sıkıntı yaşanacağını bu link üzerinden görebilirsiniz.

©Sonhaber.eu

Fotoğraf: Simon Schlee - Pexels.com

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.