Hafta sonu için sıla yolunda trafik yoğunluğu uyarısı! Hafta sonu için sıla yolunda trafik yoğunluğu uyarısı!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürütücülüğünde, Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST bu yıl Adana’da düzenleniyor.

İlki 2018'de gerçekleştirilen TEKNOFEST; ev sahipliği yaptığı çeşitli faaliyetlerle toplumda özellikle gençlerin teknolojiye olan ilgisini artırmayı ve Türkiye’nin milli teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Bu yıl 2-6 Ekim 2024 tarihleri arasında, Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST 2024’te hava gösterileri, bilim şovları, TEKNOFEST keşif oyunu, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, paydaş ve sponsor markalara ait etkinlik stantları, sergiler, gösteriler, konserler gibi gençlerin ilgiyle takip ettiği birbirinden farklı etkinliklere yer verilecektir.

YTB, yurt dışındaki gençlerimizin anavatan ile ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla 2018 yılından itibaren yurt dışında yaşayan Türk gençlerinin TEKNOFEST’te katılımcı olarak yer almasını desteklemektedir. Eğer siz de TEKNOFEST’te yer almak ve düzenlenen etkinliklere yerinde dâhil olmak istiyorsanız, TEKNOFEST 2024 Adana programına başvuruda bulunabilirsiniz.

Başvuru Şartları:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı/Mavi Kart sahibi olmak veya Mavi Kart sahibi olmaya hakkı olmak,
  • Yurt dışında Havacılık, Uzay veya Mühendislik Bilimleri alanlarında öğrenci, mezun ya da çalışan olmak veya bu alanlara dair güçlü bir ilgisi olduğunu belgelemek
  • Ortaöğretimini yurt dışında tamamlamış olmak,
  • 18-35 yaş arasında olmak (02.10.2006 tarihinden önce ve 02.10.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak),
  • ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Norveç’in yanı sıra başvuru şartlarını taşımak koşuluyla diğer ülkelerden başvuruyor olmak

Katılımcılara Sağlanacak İmkânlar

  • Festival süresince Adana’da konaklama masrafları karşılanacaktır.
  • Konaklama yeri ve festival alanı arasında transfer sağlanacaktır.
  • Öğrencilere veya 2023-2024 eğitim öğretim yılında mezun olanlara 150 Avro’ya kadar ulaşım desteği sağlanacaktır.

Program Ne Zaman Gerçekleştirilecek?
Program, 2-6 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılımcılar, 2 Ekim 2024 tarihinde Adana’ya intikal edecekler ve 7 Ekim 2024 tarihi itibariyle gelmiş oldukları ülkelere geri dönebileceklerdir.

Nasıl Başvurulur
Başvurular 30 Temmuz 2024’e kadar https://obys.ytb.gov.tr/ adresi üzerinden gerçekleştirilebilecektir.

Ayrıntılı bilgi için [email protected] adresine e-posta yoluyla müracaatta bulunulabilmektedir.

©Sonhaber.eu

Haberlerimizi İnstagram hesabımızdan da takip edebilirsiniz.

WhatsAppta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Editör: Aslı Onuş