banner112

Türkiye'ye girişte negatif PCR test zorunluluğu uzatıldı

banner94

Türkiye'nin yurt dışından gelen tüm yolculara son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etme uygulamasının uzatıldığı açıklandı. 

GÜNDEM 26.02.2021, 19:23 26.02.2021, 19:31
Türkiye'ye girişte negatif PCR test zorunluluğu uzatıldı
banner119

Türkiye, yurt dışından gelen tüm yolculara son 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test sonucu ibraz etme şartını 28 Aralık'ta uygulamaya koymuştu. Daha önce yapılan açıklamalarda 1 Mart tarihine kadar geçerli olması planlanan negatif PCR test uygulamasının devam etmesinin kararlaştırıldığı açıklandı. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından imzalanan "Yurda Giriş Tedbirleri" genelgesinde, yeni bir karar alınıncaya kadar 72 saat içinde yapılmış negatif PCR test uygulamasının genelgedeki belirlendiği haliyle devam edeceği belirtildi. 

Türkiye'ye gelecek olan yolcular uçuş saatinden en fazla 72 saat önce numunesi verilmiş olan negatif PCR testini ibraz edecek. 6 yaş altı yolcular için test sonucu ibraz etme zorunluluğu bulunmuyor. Basılı olarak ya da dijital ortamdaki negatif PCR testi sonucu ibraz etmeyen yolcular firmalar tarafından uçuşa kabul edilmiyorlar.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

©️SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@