banner112

Türkiye 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi istemeyecek

banner94

GÜNDEM 02.05.2021, 13:49
Türkiye 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi istemeyecek
banner119

'Tam kapanma' günlerini yaşayan Türkiye'de, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü yeni bir karar aldı. Karara göre; 15 ülkeden Türkiye'ye gelecek kişilerden 15 Mayıs itibariyle PCR testi istenmeyecek.

Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.

Yurt dışından Türkiye'ye gelen yolculara, uçuşlardan 72 saat önce aldıkları PCR testini ibraz etme zorunluluğu bulunuyor. Alınan yeni kararla birlikte 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi talep edilmeyecek.

DHA'da yer alan habere göre, Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz:  t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (3)
Ab 5 ay önce
Bu ayrımcılık Avrupa’dan gelen Türk vatandaş ne yapsın onlar Her zaman para makinesi diye görülüyorlar 15 ülkeden test yok neden Avrupa’dan getirdikleri para yetmiyor sanki
Sinirli Hilmi 6 ay önce
Hind versiyonu iyice bir yayılsın memlekete de akıllanırlar mı aceba?!! Havaların ısımasına mı güveniyorlar testsiz turist çağırmak için?!!
Tugbaa@ 6 ay önce
İnsan olarak nezamn uyanacagızki..?Zaten vrusun başladıgı ve yayıldıgı ulkeler bunlar ve onlara yasak yok, test istenmiyor..!!! Ama bize gelince test isteniyor.. oyunun boylesi pess ...!!!yani demek istiyorki, halkı eve kapattık, siz rahat rahat gelip vrusu heryere bulaştırıp istediginiz gibi hareket edip gidebilirsiniz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@