Türk kızına saldıran Hollandalı kadınla ilgili açıklama

Hollanda'nın Zutphen kentinde yaşanan saldırıyı 'talihsiz bir olay' olarak nitelendiren Barbaros Camisi, Faslı Kültür Merkezi Anoual, Kadınlar derneği

GÜNDEM 07.04.2016, 14:11 07.04.2016, 14:11
Türk kızına saldıran Hollandalı kadınla ilgili açıklama
Hollanda'nın Zutphen kentinde yaşanan saldırıyı 'talihsiz bir olay' olarak nitelendiren Barbaros Camisi, Faslı Kültür Merkezi Anoual, Kadınlar derneği De Tulp en Zutphen Türk Kültür Derneği Gençlik Kollarının ortak yayınladığı basın bildirisinde, Zutphen'in böyle bir konu ile haberlerde yer almasının üzücü olduğu belirtildi.

Kurumlar yaşanan bu olayın kentin huzurunu ve toplumun birliğine bozmasına izin vermemesi gerektiğini belirterek, birlik mesajı verildi.

Barbaros cami sözcüsü yaptığı açıklamada, '' biz yıllardır burada huzurlu bir ortam oluşturmuşuz. Bunun bozulmasına izin veremeyiz. Bir kişinin yaptığını da herkese mal edemeyiz. Saygı, tolerans ve dialoglarla farklı kültürleri ve inançların toplumda huzurlu bir ortam sağlayıp bu tür olaylarla Zutphen halkının birliğinin bozulmasını istemeyiz. Çok kültürlü toplumun arkasında duruyoruz. İsteyen herkes proğramlarımıza katılıp İslam hakkında bilgi edinebilir '' ifadesinde bulundu.

Türk kızına saldıran Hollandalı kadın. Tüm Video

Hollandalı kadının saldırısına uğrayan Türk kızı videonun tamamını yayınladı ..

SonHaber.eu tarafından gönderildi 29 Mart 2016 Salı


SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@