Süleyman Soylu istifa etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağı sonrası oluşan görüntülerle ilgili sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyleyerek istifa etti.

GÜNDEM 12.04.2020, 22:06
Süleyman Soylu istifa etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, cuma gecesi alınan iki günlük sokağa çıkma yasağı sonrası oluşan görüntülerin sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyleyerek istifa etti. Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesine bu görüntülerin gölge düşürdüğünü ifade eden Soylu'nun istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabul etmesi gerekiyor.

Türkiye, Süleyman Soylu'nun istifasını konuşuyor. Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı görevinden istifa ettiğini twitter hesabından duyurdu. Uzun bir metni twitter hesabından yayınlayan Soylu, cuma gecesi oluşan görüntülerle ilgili tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu söyledi.

İşte Soylu'nun twitter hesabından yayınladığı o istifa metni;

"Gayret ve titizlikle yürütülen bir süreçte, tamamen salgının önlenmesine yönelik hafta sonu sokağa çıkma yasağı kararının uygulanmasının sorumluluğu, her yönüyle şahsıma aittir.

Başlangıçta kısıtlı saatler de olsa ortaya çıkan görüntüler, mükemmel yönetilen bu süreçle uyuşmadı.

Yaşadığım onca tecrübe, sorumluluk kısmı üzerimizde olan bu olayda, böyle görüntülere yol açmamalıydı. 

İyi niyetle, hafta sonunda salgını ve bulaşı bir nebze durdurabilmek adına atılan bir adımdı. Hiç bir zaman zarar vermek istemediğimi Aziz Milletimiz, hayatımın sonuna kadar da sadık olacağım Sayın Cumhurbaşkanım beni bağışlasın...

Onurla yürüttüğüm İçişleri Bakanlığı görevimden ayrılıyorum..

Tüm dostlara, mesai arkadaşlarıma Allahaısmarladık...

Allah Milletimizi korusun..."

Son söz Cumhurbaşkanı Erdoğan'da

Süleyman Soylu'nun istifa kararı sonrası gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a çevrildi. İstifanın geçerli olabilmesi için Erdoğan'ın istifayı kabul etmesi gerekiyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (1)
Hasan AYDIN 1 yıl önce
Sokağa çıkma yasağının simülasyonu yapılmalı, böyle bir durum olduğunda insanların ekmek, su ve benzeri ihtiyaçlarının kapılarına geleceğini, buna benzer kararlar daha önceden insanlara anlatılmalı ve daha sonra sokağa çıkma yasağı kararı alınmalıydı ancak bu şekilde cuma gunu olan tablonun 4/1'ini görebilirdik ve başarılı bir sokağa çıkma yasağı olabilirdi. Nihayetinde bu kararın yanlış uygulamasında sadece Soylu ve ekibi olduğunu düşünmek hata olur. Ne yazık ki yönetenin hatasını telafisi için istifa etmek durumunda kaldığını düşünüyorum. Rabbim tez zamanda bu hastalığı derman versin inşAllah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@