banner84

'Strazburg'daki Saldırıyı Fransa devleti organize etti'

banner94

Sarı Yelekliler tarafından yapılan paylaşımda cumartesi günü düzenlenecek gösteriye gölge düşürmek amacıyla Fransa yönetiminin Strazburg'taki sal

GÜNDEM 12.12.2018, 22:26 12.12.2018, 22:26
'Strazburg'daki Saldırıyı Fransa devleti organize etti'
banner105
Sarı Yelekliler tarafından yapılan paylaşımda cumartesi günü düzenlenecek gösteriye gölge düşürmek amacıyla Fransa yönetiminin Strazburg'taki saldırıyı organize ettiğini öne sürüldü.

"Sarı yelekliler" sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarda Strazburg'daki dünkü saldırının bir komplo olduğunu iddia etti.

Saldırının, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un "sarı yeleklilerin" protestolarına ilişkin yaptığı açıklamanın ertesi günü ve cumartesi düzenleyecekleri gösteriden birkaç gün önce meydana gelmesinin tesadüf olamayacağını savunan "sarı yelekliler", bu saldırıyı cumartesi günkü gösteriye gölge düşürmek için Fransa yönetiminin organize ettiğini öne sürdü. "Sarı yelekliler", grubun sosyal medya hesabındaki sayfası üzerinde konuya ilişkin çok sayıda yorum yaptı.

"İşte! Olacak olan oldu..."

Phinou Cetout adında bir kullanıcı, "İşte! Olacak olan oldu. Macron'un konuşmasının ertesi günü ve cumartesi günkü gösteriden önce saldırı meydana geldi. İnsanları aptal yerine koymuyorlar mı?" mesajını paylaştı.

"Sarı yelekliler"in en önemli isimlerinden biri olarak gösterilen Maxime Nicolle, "Fly Ryder" adındaki sayfada paylaştığı videoda saldırı gerçekleştirmek isteyen kişinin akşam saatlerinde kalabalık olmayan bir caddeye gitmeyeceğini ve Paris'in ünlü Champs-Elysees Caddesi'ni tercih edeceğini anlattı.

Bir başka kullanıcı da "Macron ve hükümet olağanüstü hale getirmek ve 'sarı yelekliler'in gösterilerini engellemek için bilerek saldırı düzenledi." yorumunu paylaştı. Bu arada bazı kullanıcılar da bu yorumlar üzerine paylaştıkları mesajlarda sükunet çağrısı yaptı.

Nunez: Çok öfkeliyim!

Öte yandan İçişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Nunez, France Inter radyosunda, bu konu hakkında soru sorulması üzerine, "Çok öfkeliyim. Böyle şeyler nasıl söylenebilir?" ifadelerini kullandı.

Nunez, "sarı yelekliler"in sosyal medya hesaplarında komplo teorilerine ilişkin paylaşımların yapıldığından bilgisi olduğunu söyledi. "Sarı yelekliler", sosyal medya üzerinden cumartesi başta başkent Paris'te olmak üzere ülke genelinde gösteri düzenleyeceklerini duyurdu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@