banner112

Sırbistan molasında otomobilleri çalındı

banner94

Fransa’dan yola çıkan Duman çiftinin mola verdikleri otelde otomobilleri çalındı. SILA Yolu'nun sıkıntılı ülkesi Sırbistan, bu yıl da Avrupal

GÜNDEM 13.07.2018, 16:52 13.07.2018, 16:52
Sırbistan molasında otomobilleri çalındı
banner119
Fransa’dan yola çıkan Duman çiftinin mola verdikleri otelde otomobilleri çalındı.

SILA Yolu'nun sıkıntılı ülkesi Sırbistan, bu yıl da Avrupalı Türklere sorun yasatmaya basladı. Geçtiğimiz yıllarda mola veren yolcuların araçlarından çantalarını çalan hırsızlar bu yıl, otomobil hırsızlığına basladı. Fransa'dan Denizli'de tatil yapmak üzere yola çıkan Mustafa ve Özlem Duman çifti, yorgunluk atmak için Stari Hrast dinlenme tesislerini seçti. Tesiste geceleyen çift sabah 05.00'te yola çıkmak istediklerinde otomobillerinin çalındığını gördü.

KAMERA KAYDETMİŞ
Mustafa Duman, "Araç otelin parkındaydı. Sabah saat 05.00'te aşağıya indik. Otomobilimizin yerinde yeller esiyordu. Polisi aradık. Kamera kayıtları incelendi ve aracımızın 02.29'da çalınmış olduğu tespit edildi. Polis, kamera kayıtlarından hırsızları takibe aldı. Audi marka aracımızın bulunmasını umuyoruz" diye basından geçenleri anlattı.

BAGAJI AÇIP ÇALMIŞLAR
Pasaport, para ve sigorta kartı gibi önemli evraklarının yanlarında olduğunu söyleyen Duman, "Altı aylık bebeğimiz Liya Aysenil'in mamaları arabadaydı" diye konuştu. Sırbistan polisi, kayıtlardan hırsızların Opel marka bir otomobil ile tesise geldiklerini, bilgisayar yardımı ile otomobilin bagajını açıp saniyeler içerisinde çalıştırıp kaçtıklarını anlattı. Hırsızların kullandığı otomobilin markasının ve renginin tespit edildiğini de söyleyen polis, "Kısa sürede hırsızları yakalamayı umuyoruz" dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@