banner124
banner112

Mainz Başkonsolosluğu'ndan oğullarını görme yasağı getirilen aile hakkında açıklama

banner94

Almanya'nın Mainz kentine bağlı Gonsenheim kasabasında yasayan Kaya ve Sadiye Canıkara çiftinin oğulları Fethi'yi görmelerine üç ay idari yasak getir

GÜNDEM 22.02.2018, 13:54 22.02.2018, 13:54
Mainz Başkonsolosluğu'ndan oğullarını görme yasağı getirilen aile hakkında açıklama
banner119
Almanya'nın Mainz kentine bağlı Gonsenheim kasabasında yasayan Kaya ve Sadiye Canıkara çiftinin oğulları Fethi'yi görmelerine üç ay idari yasak getirilmesi üzerine Türkiye'nin Mainz Başkonsolosluğu, "Durum 2008'den beri Başkonsolosluğumuz tarafından yakinen takip ediliyor" açıklaması yaptı.

Başkonsolosluk yetkilileri, "Başkonsolosluğumuz hastanın kendisi, ailesi, yasal vasisi, avukatı ve Alman resmi kurumları ile yıllardır irtibat halinde. Hasta her yıl bilirkişi raporlarına dayanılarak yenilenen mahkeme kararıyla yüksek güvenlikli bir adli psikiyatri kliniğinde tedavi görmekte. Hastalığın özelliği ve hastanenin güvenlik kuralları bağlamında hastane yönetiminin onayı olmadan dışarıdan getirilen bir esyanın hastalara verilmesi hastanın güvenliği nedeniyle yasaklanmış" dediler. Bu yasağa uyulmaması durumunda ziyaretçilerin sürekli veya geçici bir süreyle ziyaret hakkının kısıtlanmasının söz konusu olabildiğini hatırlatan Baskonsolosluk, "Aileye getirilen kısıtlama da böyle bir nedenden kaynaklanmış. Başkonsolosluğumuzun yönlendirmesiyle her yıl mahkemeye rapor sunan bilirkişi heyetine bu yıldan itibaren bir Türk hekimi de dahil edildi" diye açıklama yaptı.

Sabah.de
banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@