Hollandalılar, Hollanda'da istenmiyor

Hollanda'da yabancı kökenli vatandaşların yanı sıra Müslümanlığı seçen Hollandalılar da yakında anavatanlarında istenmeyeceklerinin korkusunu ya

GÜNDEM 03.05.2016, 19:14 03.05.2016, 19:14
Hollandalılar, Hollanda'da istenmiyor
Hollanda'da yabancı kökenli vatandaşların yanı sıra Müslümanlığı seçen Hollandalılar da yakında anavatanlarında istenmeyeceklerinin korkusunu yaşıyor.

Son dönemlerde sosyal medyada yapılan yorumlarda Hollandalıların da anavtanında kendini evinde gibi hissetmediği dikkat çekiyor.

Hollanda'da artan İslamofobi vakaları ve yabancı kökenli vatandaşlara karşı yapılan saldırılar yerli Hollandalılar tarafından da eleştiriliyor. Yorumunda Hollanda'da din özgürlüğü ve düşünce özgürlüğüne vurgu yapan Hollandalı bir kadının başörtülü olmasından dolayı kendi vatandaşları ve ülkesi tarafından dışlanabileceğini belirtmesi toplumun nasıl bir ruh haline büründüğünü ortaya koyuyor.

Medya ve siyasilerin korku salmaya devam ettiğ şu dönemlerde, sosyal medyada ilgi çeken konulardan biri de Müslüman düşmanlığının sadece yabancı kökenli vatandaşlara yapılmadığı ve Müslümanlığı tercih eden yerli Hollandalıların da hedef olabileceği korkusu ile anavatanlarından gitmek istemelerini belirtmeleri oldu.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@