Hollanda'da trafik polisleri de ceza kesmeyecek

banner94

9 Temmuz tarihinden bu yana eylem yapan polis teşkilatlarına trafik polislerinin de destek vereceği bildirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan NPB, ACP, ANP

GÜNDEM 17.07.2018, 03:23 17.07.2018, 03:23
Hollanda'da trafik polisleri de ceza kesmeyecek
banner119
9 Temmuz tarihinden bu yana eylem yapan polis teşkilatlarına trafik polislerinin de destek vereceği bildirildi. Konuyla ilgili açıklama yapan NPB, ACP, ANPV ve VMHP sendikaları istediklerini alana kadar eylemi genişletildiğini ve trafik polislerinin de ciddi ihlaller dışında ceza kesmeyeceğini duyurdu.

Trafik polislerinin ceza kesmeyecek olmasını devlet hazinesi için büyük bir kayıp olarak değerlendiren sendikalar, yetkililerin seslerini duyana kadar eyleme devam edeceklerini açıkladı. Yeni cao anlaşmasında iş yükünün hafifletilmesi ve maaşlara zam yapılması ön plana çıkıyor. Ancak sendikalar üst düzey yetkililerin polis memurlarının isteklerine kulak asmadığı ve hiç bir değişik yapılmadığı gerekçesiyle eyleme başladıklarını söyledi.

ACP, 2015 Yılında gerçekleştirilen ceza kesmeme eyleminde devletin en az 70 milyon euro zarara uğratıldığı bilgisini paylaştı.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@