Hollanda’da panik büyüyor: Korona virüs vakası 82’ye yükseldi

Hollanda'da son 24 saat içinde korona virüs vakasının sayısı iki kattan fazla arttı. 

GÜNDEM 05.03.2020, 17:30 05.03.2020, 15:47
Hollanda’da panik büyüyor: Korona virüs vakası 82’ye yükseldi

Hollanda’da şimdiye kadar Korona virüs vakası tespit edilenlerin sayısı 24 saat içerisinde 38 kişiden 82 kişiye çıktığı açıklandı.

Hollanda’da rahatsızlık belirtileri olan kişilerin doktora geç gitmelerinden sayının bir günde bu kadar arttı bildirildi.

Hangi şehirlerde korona virüs vakasının tespit edilğine öğrenmek için tıklayın

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Corona virüsü semptomları şöyle: Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemelen baş ağrısı, kesin olmamakla birlikte birkaç gün sürebilecek ateş. Bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar ve çok gençler için virüsün zatürre ve bronşit gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açma ihtimali bulunuyor.

MERS ve Sars gibi ölümcül olabilen ve insana geçen bazı corona virüsleri olduğu biliniyor.

CORONA VİRÜSÜ NASIL BULAŞIYOR?

Corona virüsleri insanların hayvanlara temasıyla yayılabiliyor. Virüsün insandan insana geçmesi ise bir kişinin virüsle enfekte olmuş bir kişinin salgısıyla temasıyla gerçekleşiyor.

Corona virüsleri insanların hayvanlara temasıyla yayılabiliyor. Virüsün insandan insana geçmesi ise bir kişinin virüsle enfekte olmuş bir kişinin salgısıyla temasıyla gerçekleşiyor. Çinli bir virolog, virüsün kaynağının muhtemelen yarasalar olduğunu öne süren bir çalışma yayınladı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@