banner124
banner112

Hollanda’da okulda öldürülen Türk kızı Hümeyra’nın katiline ömür boyu hapis istemi

banner94

Hollanda’da geçen yıl okulda öldürülen Türk kızı Hümeyra’nın ailesi katili Bekir E.’ye ömür boyu hapis cezası verilmesini istedi.

GÜNDEM 14.11.2019, 11:36
Hollanda’da okulda öldürülen Türk kızı Hümeyra’nın katiline ömür boyu hapis istemi
banner119

Rotterdam mahkemesinde bugün yapılacak duruşmada savcılık Bekir E.’ye vereceği cezayı açıklayacak.

RTL Haber’e mülakat veren Hümeyra’nın ailesi, Bekir. E.’ye ömür boyu hapis cezası verilmesi gerektiğini ve yapılan özürleri kabul etmediklerini belirtti.

Algemeen Dagblad gazetesinde ise, ailenin 150 bin avroluk tazminat talebinde bulunacağı ifade edildi. 

Aboutaleb belediyede yaptığı konuşmada, “Özür diliyorum. Bunu içten söylüyorum. Çünkü benim sorumlu olduğum bir sistemin görevini daha iyi yapmamasından belkide kurtarılabilecek bir can hayatını kaybetti.” dedi.

16 yaşındaki Türk kızı Hümeyra, 18 Aralık 2018’de Bekir E. tarafından okul havlusunda vurularak öldürülmüştü.

2018 senesinde AD gazetesinde yayınlanan röportajda Hümeyra’nın ailesinin şu sözleri dikkat çekmişti. ’Polis bizimle oynadı, Polis ve yargı işlerini iyi yapsalardı Hümeyra hala hayatta olacaktı.’ ifadelerini kullanmışlardı.

Hümeyra, Rotterdam Tasarım Koleji okul avlusunda Bekir E. tarafından düzenli olarak tehdit ediliyordu. Bu nedenle ailesi defalarca polise şikayette bulunmuş ama ciddi bir tedbir alınmamıştı.

Adalet ve Güvenlik Bakanlığı Teftiş Kurulu tarafından yapılan araştırmaya göre, Hümeyra’nın içinde bulunduğu tehlike savcılık, polis ve aile içi şiddet merkezi tarafından koordineli çalışılmadığı için tespit edilemediği belirtilmişti.

Hümeyra’nın polis merkezinde her defasında şikayetini tekrar baştan anlatması gerektiği ifade edilmişti.

Bekir E.’nin daha önce tehdit ve kötü muameleden yargılandığı ve Hümeyra ile görüşme yasağı olduğu halde dosyıanın tehdit davası olarak görülmediği bilgisi paylaşılmıştı.

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Fred Grapperhaus, Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb, polis ve savcılık Hümeyra’nın ailesinden özür dilemişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın     

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
 

banner123
Yorumlar (2)
Szaa 2 yıl önce
Bence aile çok haklı, hatta alacak olduğu tazminatı bile çok az,ÖLEN GERİ GELMİYOR VE ACISI ÖMÜR BOYU SÜRECEK,Hiçbir şey onların acısını dindirmeyecek.
Deda memo 2 yıl önce
Bu piç bide hapistemi beslenecek150 bin euro değil milyon euro verseler kız gerimi gelecek bu piç geberse asılarak daha iyi olur
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@