banner112

Hollanda'da Müslümanlar yağmur duası yapacak

banner94

Raad van Marokkaanse Moskeeën Nederland RMMN yaptığı duyuruda Hollanda'daki tüm Cami başkanları ve imamlarına seslenerek ülkedeki kuraklığın daha fa

GÜNDEM 18.07.2018, 23:27 18.07.2018, 23:27
Hollanda'da Müslümanlar yağmur duası yapacak
banner119
Raad van Marokkaanse Moskeeën Nederland RMMN yaptığı duyuruda Hollanda'daki tüm Cami başkanları ve imamlarına seslenerek ülkedeki kuraklığın daha fazla zarar vermemesi için Cuma günü yağmur duası yapılması çağrısında bulundu.

RMMN basın sözcüsü Saïd Bouharrou yaptığı açıklamada Hollanda'da bu yaz yaşanan hava şartları nedeniyle yağmur duasının kaçınılmaz olduğunu ifade ederek, '' Hollanda'da alışılmışın dışında ciddi anlamda bir kuraklık yaşanıyor. Bu da malesef çiftçilerimizi zor durumda bırakıyor. Mahsullerin daha fazla zarar görmemesi için Allah'a dua ederek yağmur yağmasını dileyeceğiz'' dedi.

Sözcü açıklamasına, ''yağmur duasıyla ilgili belirli bir inanca mensup olmayan vatandaşların farklı bakış açıları olabilir. Ancak bizler inançlı insanlarız ve inancımız gereği yağmur duası yapabiliyoruz '' sözlerini de ekledi.

Yağmur duasının Cuma namazından sonra yapılacağı belirtildi. Böylelikle Hollanda'da ilk kez yağmur duası yapılmış olacağı aktarıldı.

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@