banner84

Hollanda'da İslam'a karşı darbe hazırlıkları !

banner94

ILLUSTRATIE - Politieagenten slaan een arrestant in de boeien. ANP XTRA LEX VAN LIESHOUT

GÜNDEM 22.09.2016, 13:09 22.09.2016, 13:09
Hollanda'da İslam'a karşı darbe hazırlıkları !
banner105
PVV partisi genel başkanı Geert Wilders seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Müslümanlara karşı üslubunu iyice sertleştirmeye başladı. Meclis toplantısında CDA başkanı Buma'nın, '' Siz nasıl bir Hollanda görmek istersiniz sayın Wilders'' sorusuna verilen cevap herkesi şoke etti.

Sözde özgürlükler diyarı Hollanda'da özgürlükçü partisi başkanı ülkede İslam'ın yeri olmadığını ve ülkenin selameti için Camilerin polis baskınlarıyla kapatılmasının yanı sıra Müslümanların evlerine de baskın düzenleyip Kur-an'ı Kerim'lerin toplatılmasını istediğini belirtti.

Daha önce Türkiye'de yapılan darbe girişiminin başarısız olmasından dolayı üzgün olduğunu ifade eden Wilders, Buma'ya verdiği cevap ile darbeci zihniyetini benimsediğini bir kez daha ortaya koymuş oldu. Hollanda'da 500'e yakın Cami olduğunu belirten Wilders, ''ülkemde bizle bağdaşmayan camilerin yeri yok acilen kapatılması gerekir '' dedi.

Hollanda'da her birey anayasa çerçevesi içerisinde özgürce yaşama hakkına sahipken, Müslümanların bu hakkı elinden alınmak isteniyor. Wilders, '' İslam ile Kur-an'ı Kerim'in nefret ve şiddet içerdiğini iddia ederek, yasaklanmasından yana olduğunu defalarca dile getirmiş, ancak bu kez polislerin baskın düzenlemesi gerektiğini savunarak Hollanda anayasasına aykırı bir düşünce ile meclis üyelerini bir kez daha şaşırtmayı başarmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=NuvCgVnnWVY

SONHABER.EU
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@