banner124
banner112

Hollanda’da, 14 yaşındaki Onur'un intiharına sebeb olan çocuğa 40 saat çalışma cezası

banner94

Hollanda’da, 2017 yılında 14 yaşındaki Onur Hakan Cücü isimli Türk genci, eski kız arkadaşı çıplak fotoğrafını sosyal medyadan paylaşınca yaşamına son vermişti.

GÜNDEM 07.10.2019, 21:20 07.10.2019, 20:41
Hollanda’da, 14 yaşındaki Onur'un intiharına sebeb olan çocuğa 40 saat çalışma cezası
banner119

Mahkeme, 14 yaşındaki Onur Hakan Cücü’nün çıplak fotoğrafını instagram’da dağıtan çocuğa 40 saat çalışma cezası verdi. 

Mahkeme, İki çocuğu Onur’un çıplak fotoğrafını yaymaktan ve mağdura hakaret etmekten suçlu buldu.

Bir çocuğa 40 saat çalışma cezası diğer çocuğa ise önümüzdeki üç yıl içinde bir daha suç işlerse 40 saat çalışma cezası verdi.

Hollanda Savcılığı, önümüzdeki üç yıl içinde üçünün de aynı ihlali gerçekleştirmemesi şartıyla, dosyanın kapaılmasına karar verdi.

Onur'un ailesi bu karara itiraz etti ve Yüksek mahkemeye gitmeye karar verdi. Üçünün de tekrar yargılanmasını istediler.

14 yaşındaki Onur 2017’de neden intihar etmişti

Hollanda'da sosyal medya üzerinden çıplak fotoğrafının yayıldığını gören Enschede kentindeki Bonhoeffer Koleji 3.sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Adanalı Onur Hakan Cücü, ailesinin evine yakın bir binanın çatısından atlayarak intihar etti. 

Türk gencinin ölüm haberi kenti yasa boğdu. Polis, olay hakkında soruşturma başlattı. En son kız arkadaşıyla mesajlaşan Cücü'nun son sözleri "Seni çok sevdim. Ben gidiyorum hoşça kal. Her şey için özür dilerim. İnternetimi de kapatıyorum, istediğini yollayabilirsin" şeklinde oldu. 

Cücü'nün son mesajından birkaç saat önce İnstagram'da çıplak fotoğrafının yayıldığını fark etmesinin arkasından kız arkadaşıyla vedalaşarak, ailesinin evine yakın bir yüksek binanın üstüne çıkarak aşağı atlayıp intihar etmişti.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@