Hollanda Kraliyet Havayolları'na, Hükümetten 3,4 milyar euroluk destek

banner94

Hollanda Kraliyet Havayolları (KLM), koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan krizden çıkış için hükümetten 3,4 milyarlık bir destek alacak.

GÜNDEM 26.06.2020, 15:10
Hollanda Kraliyet Havayolları'na, Hükümetten 3,4 milyar euroluk destek

Hollanda hükümeti bu konuda Fransa ile anlaştı ancak destek mesajı kısa bir süre sonra şirketin websitesinden kaldırıldı. Daha sonra bir basın açıklamasıyla duyurulması bekleniyor.

Bu yardım miktarına karşılık Hollanda hükümeti Air Franca-KLM ortak şirketinin yönetim kuruluna bir gözetmen atayacak ve paketin kullanımını denetleyecek. Bazı haber kaynaklarının bildirdiğine göre, Hollanda’nın desteği sadece KLM için kullanılacak ve Air France-KLM ortak şirketine aktarılmayacak.

Sorumlu bakanlar, maliye bakanı Hoekstra ve altyapı bakanı Nieuwenhuizen tarafından bu sabah bir basın açıklamasıyla gelişmelerin duyurulması bekleniyor.

Daha önce Fransa da Air France için 7 milyar euroluk bir destek açıklamıştı. Air France-KLM ortak şirketinin, her iki ülkeden aldığı destekle krizden çıkması bekleniyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Habernet

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@