banner124
banner112

Hollanda'da son bir haftada 4013 yeni vaka tespit edildi

banner94

Hollanda’da RIVM tarafından bugün açıklanan haftalık koronavirüs raporuna göre vaka sayısı bir haftada 4013 arttı. Geçen hafta vaka sayısı 4036 olarak belirlenmişti.

GÜNDEM 18.08.2020, 15:04
Hollanda'da son bir haftada 4013 yeni vaka tespit edildi
banner119

RIVM, 12 Ağustos ile 18 Ağustos tarihleri arasındaki verileri açıklarken, rapora göre bu hafta içinde Hollanda’da  ölenlerin sayısı 16 olarak gerçekleşti. 

RIVM, son bir haftada hastanelere yatırılan hasta sayısının 50 kişi olduğunu belirtirken, hastanede tedavi altına alınan hasta sayısının ise geçen haftaya göre 12 kişi arttığı bildirildi.

Jaap van Dissel bugün verdiği brifingde yeni rakamları açıkladı. Son haftanın (12 ağustos — 18 ağustos) yeni korona yaka sayısı 4013 oldu. Hastaneye yatırılan hasta sayısı 50 ile bir önceki haftaya göre artış gösterdi. Geçen hafta koronadan vefat eden hasta sayısı ise 16 olurken, daha önceki hafta bu sayının 9 olduğu açıklandı.

Hollanda'da iki hafta önce 98.109 kişi koronavirüs testi yaptırırken, yapılan testlerin yüzde 2,3’ü pozitif çıkmıştı.

Geçtiğimiz hafta ise bir önceki haftaya göre test yapılanların sayısında 3500 kişi artarken, test sayısı 102.000 oldu.  Yapılan testlerin yüzde 3,5’i ise pozitif çıktı.

RIVM müdürü okullarda maske takılmasının bir anlamı olmadığını, asıl bulaşmaların evlerde olduğunu ve oralara dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!
©SONHABER.EU

banner123
Yorumlar (2)
Szaa 1 yıl önce
Merhaba, ben merak ediyorum. Hastanelerde, Zaten yaşlılar antibiyotiğe artık cevap vermiyor diyip, hava verdikleti cihazı çıkartıyorlardı . Benim düşünceme göre Yıllardır böyleydi, bu olay kayın validemde gerçekleşmişti.Şimdi soracak olduğum bu normalde yaşlılarda olan virüsle korona aynımı? Birşey daha sormak istiyorum
Adil Ahmet Erdogan 1 yıl önce
RIVM Müdürü noksan ve yanlış düşünüyor; bulaşma evlere toplumdan giriyor,dış ortamlarda tedbirler yetersiz demektir,evlerden çocuklara öğretmenlere bulasma olurda okullarda maske mesafe temizlik kuralları gevsetilirse çocuklarda gorevlilerde hasta olur.Her ortamda 3M nin faydası vardır,bir uzman boyle çarpık beyanlarda bulunmamalıydı.Haberler boyle bir yönetimin kontrolunda ise doğrusu insan güvenmekte zorlaniyor.
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@