Hollanda'da sağlık çalışanlarına 1000'er euro ikramiye

banner94

Hollanda hükümeti, koronavirüs salgını sırasında yoğun çaba harcayan 800 bin sağlık çalışanlarına 1000’er euro ikramiye vermeyi kararlaştırdı.

GÜNDEM 25.06.2020, 14:47
Hollanda'da sağlık çalışanlarına 1000'er euro ikramiye
banner119

Hollanda hükümeti, koronavirüs salgını sırasında yoğun çaba harcayan hemşire ve hasta bakıcıların yanı sıra ambulans personeli, temizlikçi ve engelli bakıcıları gibi diğer yardımcı personele net biner euro ikramiye vermeyi kararlaştırdı.

Hekimler ise, ikramiyeden muaf tutuldu. Halk Sağlığı Bakanı Hugo de Jonge, bir defaya mahsus ödenecek ikramiyenin, sağlık sektörüne korona krizi sırasında yapılan olağanüstü çabalar için teşekkür etmenin bir aracı olduğunu söyledi.

Hollandalı bakana göre, ikramiyeler sonbaharda ödenecek.

Yaklaşık 800 bin kişinin ikramiye almaya uygun olduğunu belirten de Jonge, bu nedenle 800 milyon euroluk bir bütçeye ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

Sağlık çalışanları sendikaları, ikramiye kararını memnuniyetle karşıladı ancak yapısal bir ücret artışı için baskı yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@