Hollanda'da koronavirüs vatandaşları gerdi! Şiddet arttı

banner94

Hollanda’da koronavirüs salgını nedeniyle şiddet oranlarının son aylarda ciddi bir yükselişe geçtiği tespit edildi.

GÜNDEM 12.05.2020, 12:00 12.05.2020, 12:15
Hollanda'da koronavirüs vatandaşları gerdi! Şiddet arttı

Örneğin Şubat ayında önceki aylara göre polise karşı şiddet yüzde 10 düşmüştü. Ancak salgın ve devamında gelen kısıtlamalar sonrasında polise karşı şiddette yüzde 40 artış oldu.

Polise karşı şiddet içinde tükürme, öksürme ve koronavirüs bulaştırma tehditleri de yer almaya başladı.

Ancak tedbirlerin gevşetilmesiyle son bir haftada önceki Mayıs aylarına göre sadece %4’lük bir şiddet yükselişi yaşanması umut verici bir gelişme oldu.

Aynı dönemde komşu kavgalarında ve gürültü sebebiyle yapılan şikayetlerde de ciddi bir artış yaşandı. Geçen hafta yaklaşık 13.500 şikayet alan polis, bu şikayetler ve kavgalar sonucu yaklaşık 9.000 kişiye de ceza yazdı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız

Haber: Ufuk

Yorumlar (2)
Yildiu ay 1 yıl önce
Ne sacma ee postif bir vakaysa herkeze heryere yaydikdan sonra adresi bulsa ne olurki baya akillica...!
Hayk tak 1 yıl önce
Yarim yamalak bilgi veriyorlar milleti yaniltiyorlar .negatif cikana karantina yok diyor pozitif cikana ne olacak karantina evindemi yoksa yurttami olacak yurtta olacaksa insan niye riske girip gelsinki tatile .test ucretlimi hic bir bilgi yok millete ucak biletini satip getirip bide kol gibi ucretle test ittekledilermi super gelir kapisi bide karantina uyguladimi kendi paranla eziyet demek tatilin icine edildi demektir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@