banner84

Hollanda'da Koronavirüs nedeniyle aile içi şiddet artıyor

banner94

Hollanda’da okulların tatil edilmesi ve çok sayıda kişinin evden çalışması nedeniyle aile içi şiddet olaylarında ciddi artış yaşandığı belirtiliyor.

GÜNDEM 26.03.2020, 21:56 26.03.2020, 20:01
Hollanda'da Koronavirüs nedeniyle aile içi şiddet artıyor
banner105

Aile içi şiddet mağdurlarına destek sağlayan sosyal kuruluşlara göre, koronavirüs salgını ile mücadele amacıyla alınan önlemlere bağlı olarak, hem ev içi kavga hem de çocuk istismarı vakalarında artış yaşanıyor.

Sterk Huis adlı sosyal yardım kuruluşu, evde şiddet ve kötüye kullanım vakalarının bildirilmesi amacıyla bir sohbet hattı açtı. Sosyal hizmet uzmanı Ebru Arslan, Hollanda medyasına yaptığı açıklamada, son günlerde sohbet hattının çok yoğun olduğunu söyledi.

Arslan, 25 bin nüfuslu bir ilçede, sohbet hattına her gün yaklaşık 20 başvuru geldiğini belirterek, belediye ve sosyal kurumlarla birlikte bunlara yardımcı olmaya çalıştıklarını anlattı.

Arslan'a göre, herkesin evde olması, aileler için alışılmadık bir durum. Aile içinde günlük alışkanlıklar ortadan kalkınca, yerini gerginlik ve hayal kırıklıkları alıyor.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
 

Yorumlar (2)
Korkusuz 1 yıl önce
Cocuk istismari yapanlar koronadan gebersinler insAllah
Konya oldu kk nn nn nn nnn bir şekilde nn nn k km km'lik inanın konumunu güçlendirmek km için 1 yıl önce
Km njknkknnnn nkknk k

Gelişmelerden Haberdar Olun

@