banner112

Hollanda'da kanal cinayetinin kurbanı Türk çıktı

Hollanda'da 20 yıl önce, demir zincirle, domuz bağı şeklinde bağlı olarak Haarlemmermeer kentinde bir kanalda bulunan cesedin kime bağlı olduğu belirlendi.

GÜNDEM 05.02.2020, 13:41
Hollanda'da kanal cinayetinin kurbanı Türk çıktı

Kuzey Hollanda polisinden yapılan açıklamada, cesedin, Türkiye'den gelen ailesinden alınan DNA örnekleri sonrasında 55 yaşındaki Sefer Yıldırım'a ait olduğu belirtildi.

Sabah gazetesinin haberine göre, 27 Nisan 1999'da Vijfhuizen, Zawanenburg sınırındaki köprü altındaki kanalda bulunan cesed, bir gemi kaptanı tarafından fark edilmiş ve o günden bugüne kadar cesedin kime ait olduğu belirlenememişti. Hollanda'da 'Zincir Cinayeti' olarak bilinen olayda cesed, 5 metre uzunluğunda demir zincirle domuz bağı şeklinde bağlanmış, üzerinde 6 kilit ve 15 kilo ağırlığında iki ağırlık bulunmuştu.

Üstünde sadece alt iç çamaşırı bulunan cesed, daha sonra kimsesizler mezarlığına defnedilmişti!

Polis, şimdi de cinayetin faillerinin yakalanması için halktan yardım talebinde bulundu.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

Yorumlar (2)
neco donmez 2 yıl önce
hollanda gizli servisi oldurmus olabilir gecmiste bir cok boyle vakalar oldu hollanda capinda faili mechullar
Arzu yıldırm gunes 6 ay önce
Ben kızıyım fidye için kaçırıldı ve biz fidya parasını toparlarken birdaha haber alamadık maalesef öldürüp kanala atmislar 22 sene sonra kimsesizler mezarlığında bulduk ne acı mesesef

Gelişmelerden Haberdar Olun

@