Hollanda'da ING Bank ülke genelinde 170 şubesini kapatıyor

banner94

Hollanda’nın önemli bankası ING, ülke içinde bulunan ancak hangileri olduğu henüz açıklanmayan 170 şubesini kapatma kararı aldı.

GÜNDEM 10.07.2020, 08:09
Hollanda'da ING Bank ülke genelinde 170 şubesini kapatıyor

Kararı bildiren genel müdür Ruud van Dusschoten medyaya yaptığı açıklamada, aslında daha önce alınmış olan kararın koronavirüs krizi nedeniyle hızlandırıldığını söyledi.

ING geçen yıl sonunda farklı marketlerin içinde bulunan hizmet noktalarının %40’ını kapatmıştı. Şimdi ise kapanacak 42 şubenin bazı faaliyetlerinin açılacak yeni hizmet noktalarında sürdürüleceği söyleniyor.

Son kapatma kararıyla bankanın geriye kalan şube sayısı 128 olurken, hizmet noktası sayısı da 250 oldu. On yıl önce bu sayılar 280 şube ve 500 hizmet noktası şeklinde idi.

Kapanacak şubelerin hangileri olduğu açıklanmazken, saatte bir kaç müşterinin geldiği yerler olduğu bildirildi. Bu şubelerde çalışan 150 kişinin diğer şubelere veya farklı faaliyet alanlarına kaydırılacağı ve çok az sayıda kişi içinse gönüllü ve anlaşmalı olarak işten ayrılma imkanı sunulacağı açıklandı.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (5)
Orhan haklı 1 yıl önce
İng bank son 3 yıldır şube kapatıp kobi müşterilerini Bi şubeden diğerine attı bu dönemde çok müşterisini zor durumda bıraktığı gibi son 1 yıl dada dijital banka şubesine yaptığı muhatap bulunmayan bir şubeye itti işlemler uzadıkça kafasına göre yaptığı hamleler daha çok zor durumda bıraktığı gibi çoğu ing bank kurum sal müşterisini iflaza zorladı konpile kapansa daha iyi olur
Bayram 1 yıl önce
Turkiyedeki faliyatlarını kapatsınlar pkk destek veren bir banka
Lütfi pehlivan 1 yıl önce
İng bank adeta bir bakkal edasıyla müşterinin hesaplarindan para kesip kapatabiliyor zorla dayatmalarla sigorta yaptırıyor çözüm için karşında bir muhatap bulmak zor komple kapansa daha iyi olur
Vadulah 1 yıl önce
Türkiyenin. Esnafın. Sümürdü tabi çıkacak. Bir cok esnafı perişan eti her müşteriye biz kobiden çıkiyoz. Senin ne halin varsa gör. Esnafta yazık taşınmaz vermiş yani bir. Çok esnafı mağdur etiler hesap kesim ücreti aDı altında. Yüksek masraf alıyorlardı.
Muhammet 1 yıl önce
Haber hollanda da kapatacak diyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@