banner124
banner112

Hollanda'da hükümet ortakları, camilerdeki kuran kurslarının denetim altına alınmasını istedi

banner94

Hollanda’da NRC ve Nieuwsuur medyası tarafından yapılan araştırma sonucu, Selefilerin kontrolündeki camilerde hafta sonlarında çocuklar için düzenlenen kurslarda toplumdan, eşitlik ve özgürlük ilkelerinden uzaklaşmaya yönelik dersler verildiği iddia edildi.

GÜNDEM 11.09.2019, 16:43 28.09.2019, 14:00
Hollanda'da hükümet ortakları, camilerdeki kuran kurslarının denetim altına alınmasını istedi
banner119

Hollanda’da medyasında yer alan haberlere göre, hafta sonu kurslarında çocuklara, ‘kafirlerin, eşcinsellerin ve zina edenlerin öldürülmesi; Müslüman gençliğin, 'kafir Hollanda'yı' terkederek bir İslam ülkesine yerleşmesi gerektiği’ gibi şeyler anlatılması Hükümeti harekete geçirdi..
Hükümet ortağı partiler, bu haberleri ‘endişe verici’ olarak değerlendirdi.
Koalisyon ortakları Liberal Sağ Parti (VVD) ve Hıristiyan Birliği Partisi (CU), yasaların değiştirilerek, Hollanda'da camilerdeki kuran kurslarının denetim altına alınmasını istedi
Amsterdam Belediyesinin ilk kadın Başkanı Femke Halsema, 2018 Eylül ayında yerel AT5 kanalına yaptığı açıklamada, vaazlarda kadınların aşağılandığı ve eşcinselliğin günah olduğunun savunulduğu camileri kapatacağını söylemişti.
WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın
Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!


banner123
Yorumlar (0)
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@