Hollanda'da bir Türk sokak ortasında öldürüldü

banner94

Hollanda’da Nijmegen şehri yakınlarında bulunan Beuningen yerleşim yerinde bu sabah, sokak ortasında iki kişi tarafından silahla vurulan Türk hastanede vefat etti.

GÜNDEM 06.07.2020, 16:31
Hollanda'da bir Türk sokak ortasında öldürüldü

Vurulan şahsın Mehmet adında bir Türk olduğu ve Nijmegen şehrinde ikamet ettiği, tamirat ve tadilat işleri yapan bir şirketi olduğu açıklandı.

Haberin duyulması üzerine aile ve yakınları 49 yaşındaki Mehmet’in evine akın ettiler.

Saldırı Beuningen’da bulunan Thorbeckeplein alışveriş merkezinde meydana geldi. Saldırganların iki kişi oldukları ve başlarında kar maskesi ve üzerlerinde boyacı kıyafeti bulunduğu, bir araçla olay yerinden kaçtıkları ve henüz yakalanamadıkları açıklandı.

Olaya şahit olanların Mehmet’i kurtarmak için müdahale ettikleri ve gelen ambulansla hastaneye kaldırıldığı ancak kurtarılamadığı bildirildi.

Gelderland polis teşkilatı, sosyal medyadan yaptığı çağrıda; saldırganların krem renkli bir minibüsle kaçan iki kişi olduklarını ve görenlerin polise bilgi vermesini istedi.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
©SONHABER.EU

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@