banner124
banner112

Gurbetçiler için 'Yurt Dışı Türkler Komisyonu' kuruluyor

banner94

TBMM'de, yurt dışındaki vatandaşların sorunlarının çözümü için bir komisyon kurulmasına karar verildi. 

GÜNDEM 10.10.2019, 20:33
Gurbetçiler için 'Yurt Dışı Türkler Komisyonu' kuruluyor
banner119

CHP'li Utku Çakırözer, geçtiğimiz hafta meclis kürsüsünden bu konuda çağrı yapmıştı.

Komisyon üyeleri 16 Ekim'de belirlenecek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Alt Komisyonu'nun çalışmalarıyla Türkiye dışında yaşayan vatandaşların, kaybettirme halleri dışında vatandaşlıktan çıkanlarla soydaş ve akraba toplulukların, Türkiye ile siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik bağlarının muhafaza edilmesi ve geliştirilmesi, ülke veya bölgelerinde yaşadıkları sorunların çözümüne yardımcı olunması amaçlanıyor.

Yaşanan gelişmelere ilişkin TBMM'nin bilgilendirilmesi, gerektiğinde parlamenter diplomasi yoluyla sorunlara çözüm bulunması hedefleniyor.

Yapılacak İçtüzük değişikliğiyle bu komisyonun ihtisas komisyonuna dönüştürülmesi planlanıyor.

Komisyon üyeleri, 16 Ekim'de yapılacak komisyon toplantısında belirlenecek. On üyeden oluşacak komisyonda AK Parti'den 5, CHP'den 2, MHP, HDP ve İYİ Parti'den 1'er üye görev yapacak.

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın  

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız!

banner123
Yorumlar (2)
Acil Cicek 2 yıl önce
Blue Türkiye kökenli göçmen olarak çok iyi bir gelişme olduğunu özellikle belirtmek istiyorum maalesef biz burada belli bir şekilde özellikle kurumsal ırkçılık mağdur ediliyoruz, bu konuda hiçbir yerden destek veya yardım alamıyoruz ondan dolayı ibir şeyi oluşması böylece sorunları ilgilenmesini büyük bir gelişme olarak diye kendi adıma çok doğru bir şey özelikle belirtmek istiyorum.
Muhlis Aybogan 2 yıl önce
50.yilda Sonr Boyle Dusunmeleri
Demeki Dag Fare Dogurdu.
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@