banner112

Erdoğan Putin ile görüştü, bir sonraki Ukrayna Rusya müzakeresi İstanbul’da olacak

banner94

Rusya ve Ukrayna heyetleri bir sonraki müzakere turu için İstanbul’a gidecek.

GÜNDEM 28.03.2022, 09:29 28.03.2022, 09:34
Erdoğan Putin ile görüştü, bir sonraki Ukrayna Rusya müzakeresi İstanbul’da olacak

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre Erdoğan ile Putin, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kaldı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Yapılan görüşme sonrasında bir açıklama yayınlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı,  görüşmede Rusya-Ukrayna savaşındaki son durum ve müzakere süreçlerinin ele alındığını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya ile Ukrayna arasında ateşkesin ve barışın bir an evvel tesis edilmesinin ve bölgedeki insani durumun iyileştirilmesinin gerekliliğini vurgulayarak, bu süreçte Türkiye’nin her türlü katkıyı vermeye devam edeceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, Rusya ve Ukrayna müzakere heyetlerinin bir sonraki toplantısının İstanbul'da yapılması konusunda mutabık kaldı.

Görüşmelerin önümüzdeki 3 gün içinde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı SONHABER.eu’ya aittir. Haberin linki kaynak olarak gösterilmeden alınan haberler için hukuki işlem başlatılacaktır.

Sonhaber'i artık Telegram'da da takip edebilirsiniz: t.me/sonhabereu

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@