banner124
banner112

Denk Partisi belediye meclis grup başkanlarından Öztürk’e istifa et çağrısı

banner94

Hollanda’da üyelerinin çoğunluğunu Türk ve göçmenlerin oluşturduğu Denk Partisi Başkanı Selçuk Öztürk’e istifa çağrıları çoğalıyor.

GÜNDEM 11.04.2020, 22:43
Denk Partisi belediye meclis grup başkanlarından Öztürk’e istifa et çağrısı
banner119

Gün geçtikçe hareketliliğin yoğunlaştığı Denk partisinde Faslı milletvekili Farid Azarkan’dan sonra partinin güçlü olduğu neredeyse tüm belediye meclis grup başkanları da Öztürk’e istifa çağrısında bulundu. 

Denk Partisi Belediye Meclis Grup Başkanlarının geçen cuma günü yayınladıkları istifa çağrısını içeren mektupta, partinin bekası için Öztürk’ün istifa etmesi gerektiği belirtildi. 

Mektupta, neredeyse tüm grup başkanlarının imzasının olması, Öztürk’e parti içerisinde desteğin neredeyse kalmadığını gösterdi.

Yapılan açıklama sonrasında kamuoyunda bütün gözlerin Öztürk’ün üzerine çevrildiği ve kendisinin hala sessizliğini koruyarak konuya ilişkin açıklama yapmak istemediği gözlemlendi. 

Tunahan Kuzu geçen hafta sosyal medya hesabından, Öztürk’un kendisini partiden silmek istediğini ve siyasi linç girişiminde bulunduğunu belirten bir yazı paylaşmıştı. Bunun üzerine Öztürk’e yoğun tepki gösterilmişti.

DENK partisi Meclis Grup Başkanı Farid Azarkan, Öztürk’ün başkanlığında olan tüm yönetimin istifasını talep etmişti. 

Azarkan: “Parti başkanı kendi kafasına göre hareket ediyor ve süreci yanlış yöneterek partiye zarar veriyor. Partinin üzerindeki kara bulutları dağıtmak için yönetimin topluca istifa etmesi gerekiyor” ifadelerini kullanmıştı. 

Azarkan’ın çağrısı üzerine partinin asbaşkanı Gladys Albitrouw istifa etmiş fakat Öztürk’ün görevini bırakmakta direnmesi tepkilere yol açmıştı. 

İstifa çağrısını içeren mektubu imzalayanlar:

Denk Partisi Amsterdam adına – Mourad Taimounti
Denk Partisi Rotterdam adına -Stephan van Baarle Denk Partisi Utrecht adına -Mahmut Sungur Denk Partisi Enschede adına -Enes Sarıakce Denk Partisi Zaanstad adına -Sebnem Pancar Denk Partisi Amersfoort adına -Tahsin Bulbul Denk Partisi Deventer adına -Ahmet Kaya Denk Partisi Schiedam adına -Dogukan Ergin Denk Partisi Lelystad adına -Ali Hoke Denk Partisi Zuid-Holland adına -Metin Celik Denk Partisi Flevoland adına -Arief Khedoe Denk Jongerenbeweging OPPOSITIE

WhatsApp’ta ücretsiz bültenimize abone olun, Hollanda ve diğer Avrupa ülkeleri gündeminden seçtiğimiz haberler her gün telefonunuza gelsin! Abone olmak için tıklayın

Haberlerimizi izin almadan kullanmayınız
Kaynak: Dogus.nl

banner123
Yorumlar (15)
Mehmet uzum 2 yıl önce
Istifasiniz istiyoruz
sami demirtaş 2 yıl önce
partiye faydası olmsyan milete jic olmaz
İİSSTTİİFFAA
İSTİFA
Müge ozyurt 2 yıl önce
Ne dönek bi adammış aynı bır zamanlar hamido karakuş gibi mevk parai için turk milletinin görünü açan oislikler
Çetin Tekin 2 yıl önce
Evet istifa etmeli
M aksoy 2 yıl önce
Kesinlikle öztürk’ün istifasnı istyrum,,denk patisnin selameti icin,,
Hasan AYDIN 2 yıl önce
Hollanda'da yaşayan Türkiye asıllı birçok vatandaşın oyunu alan bu partiye verdiğiniz zarar utanç verici. Daha fazla onursuzluk yapmayarak istifa etmeniz gerektiğinin farkında olmamanız imkansız. Istifa etmemeniz taktirde partiye, bu partiye oy veren vatandaşlara verdiğiniz zararı katlayacak ve Türk asıllı insanların tamamına zarar vermek istediğinizi ifade etmiş olacaksınız. Kısaca DENK partisinin sonunu getireceksiniz! Bu kadar onursuz olacağınızı düşünmeyerek, sizi herkes gibi ivedilikle İSTİFA etmeye davet ediyorum.
Abdullah 2 yıl önce
İstifa istifa Selçuk Öztürk
Huseyin Bulut 2 yıl önce
SELÇUK zaten DENK de Özgül ağırlığın çok düşük Lütfen Istıfa et
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner122

Gelişmelerden Haberdar Olun

@